Chałupy nie tylko dla miłośników surfingu

Półwysep Helski położony jest w województwie pomorskim, które każdego roku przyciąga tłumy wczasowiczów, spragnionych odpoczynku nad Morzem Bałtyckim.

Półwysep Helski – dlaczego warto tu przyjechać?

Mierzeja Helska liczy około 35 kilometrów długości i stanowi samodzielny mezoregion, który wyróżnia się własnymi cechami środowiskowo-krajobrazowymi. Dla Helu najbardziej dochodowym obszarem jest turystyka, która od lat prężnie się tutaj rozwija i tym samym coraz bardziej zachęca Polaków do przyjazdu w te strony. Co tu dużo mówić Półwysep Helski jest po prostu piękny i niepowtarzalny.

Sam już fakt, że został on utworzony przez działający prąd morski, czyni go na swój sposób wyjątkowym. Miejscowości, które znajdują się na Mierzei Helskiej znacząco różnią się od innych nadmorskich kurortów, położonych w rejonach Morza Bałtyckiego. Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i najdalej usytuowane miasto Hel to miejsca, w których nie sposób się nie zakochać.

Powszechnie uważa się, że na Półwyspie znajdują się najpiękniejsze i najczystsze plaże nad całym Morzem Bałtyckim. Wiele z nich jest dzika, co doceniają wszyscy miłośnicy plażowania w zaciszu, bez zbędnego tłoku i krzyków. Mierzeja Helska posiada również Zatokę Pucką, która potocznie nazywana jest Małym Morzem.

Można zatem powiedzieć, że na Helu są aż dwa morza – jedno zimne i głębokie, zaś drugie ciepłe i płytkie. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak wiele osób ukochało sobie ten rejon. Piękno Półwyspu Helskiego zachwyca bowiem wszystkich, a różnorodność atrakcji sprawia, że nie można tutaj narzekać na nudę.

Chałupy nie tylko dla miłośników windsurfingu

Chałupy to jedna z najbardziej popularnych miejscowości na Półwyspie Helskim. Szczególnie upodobali sobie to miejsce ludzie młodzi, ponieważ znakiem rozpoznawalnym Chałup jest przede wszystkim windsurfing. Sport ten stał się tutaj niezmiernie popularny, ponieważ doskonałe warunki do pływania na desce z żaglem stwarza Zatoka Pucka, której wody są spokojne i ciche. Chałupy są zatem doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z tym sportem.

Windsurfing nie jest jednak jedyną atrakcją tej miejscowości. Chałupy powinny się też spodobać miłośnikom długich spacerów i jazdy na rowerze. Na Półwyspie Helskim tras turystycznych jest bowiem od groma i naprawdę jest w czym wybierać. Na dodatek większość szlaków przeznaczonych dla spacerowiczów i rowerzystów, ciągnie się wzdłuż linii brzegowej, a roztaczające się stamtąd widoki są wręcz nie do opisania.

W Chałupach znajduje się również wspaniały port, który zlokalizowany jest od strony Zatoki Puckiej. W tym miejscu prężnie działają wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można wynająć np. łódkę. W miejscowości funkcjonuje wiele restauracji, pubów i barów. Chałupy są doskonałym miejscem do tego, aby zjeść świeżą rybę. Wiele smażalni nad Morzem Bałtyckim niestety serwuje ryby mrożone, ale w Chałupach na szczęście się to nie zdarza.

bałtyk

Noclegi nad morzem – w jaki sposób je zarezerwować?

Bezpośrednio przed sezonem zarezerwowanie noclegu nad morzem może być naprawdę bardzo ciężkie. Bałtyk każdego roku cieszy się ogromną popularnością, a ilość chętnych jest często dużo większa niż samych miejsc noclegowych. Strona fajne wczasy oferuje noclegi nad morzem w bardzo korzystnych cenach.

Oferta jest niezwykle szeroka – do wynajęcia są zarówno apartamenty, pokoje, kwatery, pensjonaty, domki, jak i hotele. Przed dokonaniem rezerwacji każda osoba może dokładnie zweryfikować wybrane miejsce noclegowe, ponieważ na stronie podane są do publicznej informacji opinie gości.