Chcesz zwiększyć masę? Postaw na gainera!

Jest to preparat, który zawiera o wiele mniejszą ilość białek niż na przykład odżywki typowo białkowe. Gainer składa się w ok. 70% z węglowodanów, a 30% stanowią białka. Jest to dość mała ilość, jednak gainery również cieszą się popularnością wśród wielu różnych odżywek czy suplementów. Ten rodzaj odżywek używany jest również przez sportowców i kulturystów. Ze względu na dość wysoką zawartość węglowodanów, gainery niekiedy prowadzą do gromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej pod skórą z powodu niewykorzystanych węglowodanów. Jednak jest to preparat, który potrzebny jest większości ćwiczącym osobom. Gainery bowiem dość często w swojej zawartości mają również wiele witamin, minerałów czy kreatyny.

Z czego składa się gainer?

Największą zawartość gaineru stanowią węglowodany. Znajduje się ich w preparatach około 70%-80%. Jest to więc odwrotność wszelkich odżywek białkowych. W gainerach możemy oczywiście znaleźć dość dużą zawartość białka, bo aż 30%. Często również w tego typu odżywkach występują również różnego rodzaju witaminy, minerały czy kreatynę. To połączenie gwarantuje nam osiągnięcie zamierzonego celu, jakim zapewne jest znaczny wpływ na siłę oraz rozrost naszych mięśni. Dodatkowo, w gainerach możemy również natknąć się na glutaminę czy aminokwasy, również te z grupy BCAA. Gainery więc są bardzo bogatymi w niezbędne składniki preparatami dla sportowców oraz kulturystów. Skład, z jakim mamy do czynienia w przypadku gainerów jest bardzo przydatny wszystkim stałym bywalcom siłowni.

Czym różni się gainer od innych odżywek białkowych?

Podstawowa różnica jaką możemy dostrzec pomiędzy gainerem a odżywką białkową, to przede wszystkim zawartość, jaka występuje w przypadku obu produktów. Jeżeli chodzi o gainer, można powiedzieć że niekiedy może on powodować nieprzyjemne efekty. W przypadku, gdy nie wykorzystane zostaną w pełni węglowodany zawarte w naszym organizmie, zaczyna magazynować się tkanka tłuszczowa pod naszą skórą. W odżywkach białkowych natomiast możemy mieć do czynienia z 80% lub 90% zawartości białka w całym preparacie. Dodatkowo, węglowodany zawarte  w gainerach mogą nam dodać energii. Warto znać różnice i podobieństwa pomiędzy różnymi typami preparatów. Często można je ze sobą łączyć lub stosować zamiennie.

Dla kogo jest on przeznaczony?

Gainerów mogą używać sportowcy oraz kulturyści w różnych celach. Przede wszystkim, najbardziej znany efekt, jaki chce osiągnąć większość ćwiczących osób, to znaczący rozrost masy mięśniowej. Gainer jest bardzo znaną i cenioną formą preparatu. Stosuje ją wiele osób, ponieważ ten typ produktów dla sportowców przynosi szybko widoczne efekty. Jeżeli więc chcemy w dość szybkim tempie uzyskać widoczną masę mięśniową, warto najpierw zacząć stosować gainery, a później dołączyć do tego odżywkę białkową. Gainery przeznaczone są więc dla stałych bywalców siłowni oraz kulturystów.