Co chcielibyśmy zmienić w Polsce

Obecnie coraz częściej zastanawiamy się nad zmianami jakie możemy wprowadzić w naszym kraju. Ze względu na częste zmiany opcji politycznych i frakcji rządzących coraz to nowe grupy są niezadowolone z tego co dzieje się na naszej scenie politycznej. Większość z nas uważa, że nie możemy nic na to poradzić, co jednak jeżeli takie wyobrażenie na ten temat nie jest prawdziwe? Co jeżeli mamy realny wpływ na to co dzieje się w naszym kraju, ale musimy poświęcić czas na to, aby powoli lecz skutecznie te zmiany w prowadzić?

Dobre pomysły Programu dla Polski

Otóż najważniejszy jest pomysł. Warto mieć opracowany kompleksowy program dla Polski, którym zawrzemy plany zmian, jakie chcemy wprowadzić i wdrożyć. Prawda jest taka, że programów tego typu jest wiele, jednak większość jest jedynie szkicem, nie zaś kompleksowym programem zmian w państwie. Jeżeli zależy nam na sprawdzeniu czy dostępny jest gdzieś zadowalający program to warto sprawdzić stronę internetową, której autor zebrał i opracował dokładny i kompleksowy program dla Polski. Wielu innych aktywnych działaczy społecznych i orędowników zmian w polityce i gospodarce chętnie kieruje się ty m opracowaniem ze względu na jego globalny charakter.

program dla polski

Najważniejsze zmiany

Dla każdego co innego stanowi najważniejszą zmianę w kraju. Wielu jednak jest zdania, że w dobrym programie dla Polski trzeba rozwiązać kwestie związane z emeryturami. Obecnie to pracujący muszą poświęcać część swojego dochodu na utrzymanie części społeczeństwa, która nie jest zdolna do pracy. Lepszym rozwiązaniem byłoby takie rozłożenie środków, aby pracujący odkładali na swoje własne emerytury. Dzięki temu nie byłoby mowy o niesprawiedliwym podziale środków, ponieważ każdy człowiek dostawałby tyle ile zarobił. Kwestie tego typu są bardzo trudne i nie da się jednoznacznie określić czy faktycznie byłoby dobrym sposobem podziału środków pieniężnych, ale na pewno rozładowałyby negatywne nastroje społeczne związane z niechęcią młodego pokolenia do utrzymywania starszych i osób, które nie mogą (lub co gorsza nie chcą) pracować.

Do innych poważnych kwestii np. związanych ze zdrowiem nie sposób się nie odnieść. Wielka część społeczeństwa jest bardzo niezadowolona ze sposobu w jaki funkcjonuje NFZ. Gdyby odmienić sposób dotowania tej części funkcjonowania w społeczeństwie, prawdopodobnie o wiele lepiej funkcjonowałby nas kraj.

Jak widać kwestia opracowania programu dla Polski jest niełatwa i powinna traktować o wielu różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. Aby zatem nie zawodzić w dalszym ciągu wyborców polecamy wzięcie części odpowiedzialności na siebie i samodzielne rozwiązywanie najtrudniejszych kwestii, np. poprzez doskonałe opracowanie zmian politycznych i gospodarczych.