Co oferuje Wisła?

Wisła jest turystyczną miejscowością znajdującą się w Beskidzie Śląskim. To właśnie tu zaczyna się bieg rzeki Wisły z Czarnej i Białej Wisełki. 

Od wielu lat, miejscowość ta wciąż zachwyca swoją historią i urzeka pięknymi widokami. Znajdują się tu także liczne zabytki, które warto zobaczyć. W Wiśle znajdują się liczne wyciągi i stoki narciarskie – jest to więc doskonała atrakcja dla sportowców i osób kochających sporty śnieżne. W mieście tym jednak możemy zachwycić się nie tylko atrakcjami turystycznymi. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym panuje odpowiedni klimat dla wypoczynku i urlopu.

Atrakcje turystyczne w Wiśle

W tym regionie Polski możemy natknąć się na liczne atrakcje. Przede wszystkim jako atrakcja uznawany jest Zamek Prezydencki z 1930 roku. W Wiśle możemy również podziwiać kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny z roku 1855. Turyści bardzo często zwiedzają drewniany Pałacyk Habsburgów mający 100 lat. Dodatkowo, w Wiśle znajdują się również muzea – na przykład Muzeum Beskidzkie. Mieści się ono w starej karczmie z XVIII wieku.

Noclegi i pensjonaty

W Wiśle możemy liczyć na atrakcyjne pensjonaty z niskimi cenami. Są to miejsca znajdujące się na łonie natury, dzięki czemu możemy podziwiać piękne krajobrazy z okna pokoju hotelowego. Możemy wybierać pomiędzy różnymi pensjonatami o dowolnej ilości gwiazdek. W stronach tych bardzo popularne są wille gościnne znajdujące się na terenie pięknych krajobrazów. Łatwo będzie nam znaleźć noclegi ze względu na liczną obecność różnych pensjonatów. Będziemy mogli także wybrać odpowiedni pensjonat, który będzie znajdował się niedaleko atrakcji, które chcemy zobaczyć, oraz miejsc które chcemy zwiedzić.

tanie noclegi w WiśleCiekawym zobaczenia ośrodkiem jest pensjonat Willa Nova, oferujący wygodne noclegi w Wiśle – to miejsce chętnie wybierane zarówno przez grupy zorganizowane, np. wycieczki, kolonie, zielone szkoły, jak i przez mniejsze grupy czy osoby podróżujące samotnie. Osoby zainteresowane poznaniem bogactwa kulturowego i naturalnego tego regionu nie znajdą lepszej bazy wypadowej.

Dlaczego warto tam pojechać?

Wisła jest pięknym miejscem, w którym każdy może znaleźć miejsce do wypoczynku w każdej porze roku. Jest to malownicza miejscowość, znajdująca się na terenie beskidzkich gór, więc możemy podziwiać krajobrazy natury. Ponadto, znajdujące się we wsi pomniki i rzeźby są atrakcyjne, tak samo jak kościoły. Barania Góra i okolice to miejsce bogate w piękne miejsca, które posiadają niezapomniane krajobrazy. Warto więc, wybierając się na urlop, pomyśleć o tej małej miejscowości.

Wszystkie mniejsze i większe miasta i wsie, które znajdują się na terenie Beskidu Śląskiego, możemy wyróżnić przede wszystkim ze względu na panujące w nich walory naturalne. Warunki panujące w tym miejscu znacznie wpływają na nasze zdrowie. Warto odwiedzić to miejsce – dzięki temu poznamy wiele niecodziennych atrakcji, zwiedzimy piękne i zabytkowe kościoły czy twierdze oraz zobaczymy faunę i florę, która rzadko występuje w innych rejonach Polski.