Co trzeba wiedzieć przed wybielaniem zębów ?

Jasny, piękny uśmiech to potężne źródło pewności siebie. Jeżeli nasze zęby są żółte i nieładne to możemy nie czuć się z tym najlepiej. Na szczęście zabiegi wybielania zębów to szybkie i wygodne rozwiązanie dzięki któremu nasze zęby będą znacznie jaśniejsze.

Dlaczego ludzie wybielają zęby?

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Jest tak z wielu powodów. Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że otoczenie reaguje na nas bardziej przyjaźnie. Niestety jeżeli wstydzimy się koloru naszych zębów unikamy uśmiechania sprawiamy, że jesteśmy postrzegani jako osoby smutne i ponure. Jeżeli mamy taki kompleks to zdecydowanie powinniśmy się zdecydować na ten zabieg.

Wybielanie zębów jest też bardzo popularne wśród osób, które mają przebarwienia z powodu palenia, picia czerwonego wina, kawy czy herbaty. Niestety to środki odpowiedzialne za znaczące pogorszenie naszego koloru zębów. Żółkną one również z wiekiem i ten zabieg może sprawić, że będziemy wyglądać młodziej. Wiele osób decyduje się również na przeprowadzenie go przed specjalnymi okazjami jak ślub czy ważna rozmowa o pracę, ponieważ dodaje on pewności siebie.

Co wiedzieć przed wybielaniem zębów?

stomatologia estetyczna kraków cennikPrzede wszystkim należy pamiętać, że wybielanie zębów nie zmieni koloru naszych zębów, ale znacząco je rozjaśni. Ta procedura jest bardzo prosta i zazwyczaj porównuje się podczas niej kolor przed i po zabiegu.

Musimy wiedzieć, że wybielanie działa tylko na prawdziwe zęby. Wszystkie protezy, korony, wypełnienia czy licówki nie zmienią swojego koloru. Czasami możemy je wymienić po leczeniu i dopasować do naszego nowego, jaśniejszego uśmiechu. Zazwyczaj robi się to tylko na przednich zębach jeżeli wypełnienia są bardzo duże i widoczne kiedy się uśmiechamy.

Zabiegi wybielania zębów mogą zapewnić nam wspaniałe rezultaty nawet przez 3 lata. Wszystko zależy oczywiście od tego czy palimy, pijemy dużo czerwonego wina, herbaty i kawy. Jeżeli korzystamy z tych używek to niestety ten okres może się skrócić. Z czasem rezultaty zabiegu niestety zaczną niknąć.

Najlepiej, aby wybielanie zębów wykonał dentysta zajmujący się stomatologią estetyczną. Zestawy kupowane przez Internet mogą wydawać się tańsze, ale należy ich unikać. Używany w nich wybielacz często ma nieodpowiednie stężenie i może doprowadzić do uszkodzenia naszych zębów. W efekcie pieniądze zaoszczędzone na zabiegu szybko wydamy u dentystów starając się ratować nasze zęby.

Co zrobić przed wybielaniem zębów?

Zabiegi wybielania zębów to prosta procedura stomatologii estetycznej. Jednak przed przystąpieniem do nich powinniśmy się odpowiednio przygotować. Najlepiej abyśmy udali się do profesjonalnego gabinetu zajmującego się stomatologią estetyczną, a tam profesjonalista zadba, abyśmy zadbali o swój uśmiech kompleksowo.

wybielanie zębów krakówPrzede wszystkim przed wybielaniem zębów powinniśmy odwiedzić dentystę. Jeżeli nie jesteśmy umówieni na wizytę to najlepiej to zrobić. Dzięki temu podczas wybielania nasz dentysta uwzględni zdrowie naszych zębów i nasze unikalne potrzeby.

Przed zabiegiem wybielania powinniśmy też usunąć kamień i płytkę nazębną. Jeżeli będzie się ona znajdować na zębach to zabieg będzie znacznie mniej efektywny. W niektórych miejscach może on wręcz nie zadziałać jeżeli mamy bardzo poważny problem z kamieniem. Jedna wizyta u dentysty pozwoli nam usunąć kamień i inne osady, których nie jesteśmy w stanie pozbyć się szczoteczką w domu.

Niezbędne jest również utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej w tygodniach poprzedzających leczenie i po nim. Szczoteczka i nici dentystyczne powinny być naszymi najlepszymi przyjaciółmi, abyśmy mogli uniknąć problemów z chorobami jamy ustnej, które mogą opóźnić lub zakłócić procedurę.

Niestety częstym efektem ubocznym procedur wybielania zębów może być nadwrażliwość dziąseł i zębów. Jeżeli mamy skłonność do wrażliwości zębów to możemy przed zabiegiem zacząć stosować specjalną pastę do zębów. Zazwyczaj zawierają one chlorek strontu i azotan potasu, składniki, które pomagają blokować przekazywanie sygnałów bólowych od zęba do nerwu. Niektórzy odczuwają nadwrażliwość ponieważ ciepło i substancje chemiczne używane podczas zabiegów stomatologicznych penetrują pory w zębach. Jednak odpowiednia pasta powinna zmniejszyć dyskomfort przed i po zabiegu wybielania.