Dekoruj z pomysłem – drewniane skrzynki

Coraz więcej osób zwraca uwagę na estetykę i ładny wygląd. Można to zaobserwować podczas przeglądania blogów lifestylowych lub kont dekoratorskich na Instagramie. Obserwowanie tego sprawia, że my także chcemy upiększyć naszą przestrzeń, jak jednak to zrobić w tani i efektywny sposób?

Bądź oryginalny

Nieszablonowe pomysły nie są złe. Zwykłe meble prędzej czy później mogą nam się znudzić, a tymczasem niecodzienne rozwiązania będą cały czas zaskakiwać nowych gości, a my będziemy ciągle mieć satysfakcję z tego, że nie wybraliśmy najłatwiejszego rozwiązania i postawiliśmy na kreatywność. Drewniane skrzynki można wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy oraz do stworzenia mniejszych lub większych dekoracji. Jest to jednak jeden z tych przedmiotów, które można spokojnie wykorzystać do całkiem innych celów niż zakładali producenci.

Półki ze skrzynek

Puste ściany nie są niczym ciekawym, a jednocześnie ich przesadne zapełnienie może skutkować dodatkowym, wizualnym zmniejszeniem pomieszczenia. W takim przypadku warto wybrać opcję, która nie zajmie całej ściany, a będzie ciekawa i funkcjonalna. Takie właśnie są drewniane skrzynki, można je zamontować w pozycji pionowej lub poziome, oddzielnie lub w grupie. Nieważne jaką opcję wybierzesz, efekt zadziwi wszystkich, bo kto robi ze skrzynek półki na książki, kwiatki i dodatki? No właśnie, nie jest to popularny pomysł i dlatego jest taki ciekawy.

Kącik telewizyjny

Zazwyczaj, choć nie zawsze, ściany, na których wiszą telewizory nie są zbyt ciekawie zaaranżowane. Można to zmienić przy wykorzystaniu drewnianych skrzynek. Ułożenie ich według swojego pomysłu i przymocowanie ich do siebie oraz do ściany, nie będzie trwało z zbyt długo, a szczególnie w porównaniu do skręcania szafek z tysiącem drobnych elementów. Zaletą takiego rozwiązania są bez wątpienia niskie koszty budowy, jednak to nie jest wszystko. Skrzynki mają jedną, bardzo dużą zaletę, są bez wątpienia pakowne i można postawić w nich kwiaty, świeczki, lampiony, segregatory, wino i wszystko, co tylko będziemy chcieli. Przy tworzeniu kącika telewizyjnego użyjemy wielu skrzynek, które dadzą nam dużo wolnego miejsca na przechowywanie.

warsztat

Biurko

Zakup biurka, szczególnie długiego, nie jest tanim zakupem, a tymczasem możemy przecież zrobić blat ze skrzynek drewnianych. Nie tylko dodadzą charakteru pomieszczeniu, ale także będą znacznie bardziej wytrzymałe od blatów stworzonych z płyty. Dodatkowo jest to wprost idealny pomysł dla osób, które w wolnym czasie zajmują się robieniem zdjęć i wrzucaniem je na Instagrama. Kolor i faktura biurka będą idealnym tłem do robienia zdjęć przedmiotom lub jedzeniu znajdującym się na biurku. Bez wątpienia fotografie wyjdą bardzo estetyczne i nowatorskie, szczególnie w połączeniu z białymi ścianami lub dodatkami, które będą kontrastować z kolorem skrzynek.

W przypadku braku zainteresowania wykonaniem wspomnianych wyżej elementów wystroju, rozwiązaniem jest użycie sklejki. Uniwersalny materiał znany powszechnie jako baza majsterkowiczów, sprawdzi się idealnie przy tworzeniu samodzielnie nowego wystroju mieszkania i pozwoli dodać mu charakteru. Mnogość rodzajów sklejki pozwala na stworzenie wiele pomysłów z wykorzystaniem sklejki brzozowej czy antypoślizgowej.