Dlaczego warto posłać dziecko na korepetycje w czasie pandemii?

Pandemia wymusiła na szkołach zdecydowanie szybsze wkroczenie w XXI wiek. Ma to swoje zalety, dlatego, że jest to czas na rozwój bardziej nowoczesnych metod i nauczenie nie tylko młodzieży, lecz też i nauczycieli funkcjonowania we współczesnym świecie. W praktyce niestety oznacza to jednak znaczący spadek jakości nauczania zdalnego w starciu z nauczaniem stacjonarnym, na czym najbardziej cierpią uczniowie. W takiej sytuacji ratunkiem stają się korepetycje, które pozwalają na uzyskanie lepszych wyników w nauce. Poniżej przyjrzymy się korzyściom, jakie płyną z korzystania z korepetycji podczas pandemii.

Wybór korepetytora z dowolnego zakątka świata

Często zdarza się niestety, że zachodzi konieczność poszukiwania korepetytora nieco dalej od domu. I tutaj z pomocą przychodzi Internet, pomagający dotrzeć do ludzi z dowolnego zakątka kraju, a nawet świata, co ma szczególne znaczenie w przypadku nauki języków obcych. Łatwiej o osoby stosujące nowatorskie, niekonwencjonalne metody nauczania, które mogą być daleko skuteczniejsze, niż zwykłe nauczanie. 

szkoła językowa opole

Większe skupienie na uczniu w trakcie korepetycji

W epoce nauczania stacjonarnego był duży problem z udzieleniem pomocy osobom, które potrzebowały tego najbardziej. Kłopot nasilił się dodatkowo, gdy dzieci i młodzież usadzone przed komputerami we własnych domach, mają o wiele większą możliwość zwyczajnie odciąć się od nauczyciela. Kontakt z korepetytorem pozwala na pełne skupienie uwagi na uczniu i dopasowanie tempa pracy do możliwości dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej problematycznych zagadnień. 

Elastyczny harmonogram korepetycji

Możliwość kontaktu na odległość pozwala na zwiększenie elastyczności w zakresie ustalania godziny zajęć. Nie jest konieczne poświęcanie dodatkowego czasu na dojeżdżanie i powrót, a do tego zajęcia mogą być przeprowadzone w dowolnym miejscu, a nawet nagrane, by móc jeszcze raz w razie potrzeby powtórzyć najcięższe zagadnienia. Dużo łatwiejsze stało się umówienie innej godziny, niż dotychczas zaplanowana, co pozostawia więcej wolnego czasu na inne aktywności. 

Utrzymanie odpowiedniego poziomu wiedzy 

Nauczanie zdalne znacznie obniżyło poziom wymagań pod względem zdobywanej przez uczniów wiedzy, co prawda ku ich uciesze, lecz spadek wydajności w nauce będzie przysłowiowym strzałem w stopę, co będzie najbardziej odczuwalne przy wyborze kolejnej szkoły. Obniżenie progów zaliczeniowych nie powinno być pretekstem do obniżania sobie poprzeczki, lecz sygnałem do szukania pomocy poza szkołą. Dobrym rozwiązaniem są wówczas korepetycje, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom wiedzy, dzięki któremu twoje dziecko wystartuje na nowym etapie nauki dużo łatwiej, niż rówieśnicy. 

kursy angielskiego opole

Większe poczucie swobody na korepetycjach 

Wiele osób zarzuca nauczaniu zdalnemu, że przynosi ono gorsze efekty, m.in. z uwagi na brak fizycznej obecności nauczyciela. Niekoniecznie musi być to prawdą. Wielu uczniów, zwłaszcza tych starszych, znacznie bardziej swobodnie czuje się podczas lekcji, odbywając ją w swoim pokoju i cieszy się z wytworzonego dystansu. Może to często przekładać się na mniejsze poczucie stresu, dzięki czemu wyniki w nauce również mogą ulec poprawie. Tak samo podczas korepetycji. Odbywanie ich we własnym, bezpiecznym otoczeniu może pomóc się odprężyć i poprawić wyniki w nauce. Korepetycje w czasie pandemii mają duże znaczenie dla dziecka, dlatego że nie pozwalają na opuszczenie się w nauce, a do tego mogą odbywać się w dowolnym miejscu i czasie, w czym pomagają m.in. korepetytorzy z Lucky School w Opolu, która oferuje szeroki zakres korepetycji w Opolu z najtrudniejszych przedmiotów niemal na każdym etapie nauczania.