Drewniane pomoce edukacyjne – czyli o tym jak wpływają na Twoje dziecko.

Zabawa ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka. Podczas korzystania z różnego rodzaju zabawek, kart edukacyjnych czy gier przyswajają wiedzę i nowe umiejętności, a także poznają swoje talenty i mogą ćwiczyć zmysły. Dobrze dobrane zabawki pozwalają rodzicom na sprawdzenie w jaki sposób maluch reaguje na podstawowe bodźce.

Dobór odpowiednich zabawek dla dziecka jest niezwykle istotny – zwłaszcza, że w pierwszych latach swojego życia rozwój malucha jest jedną z kluczowych kwestii. Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek, które oprócz chwilowej rozrywki nie dostarczają dzieciom nic więcej. Aby za pomocą zabawy mieć wpływ na rozwój dziecka, konieczne będzie wybranie takich zabawek, które nie tylko zajmują uwagę naszej pociechy, ale również będą charakteryzowały się licznymi walorami edukacyjnymi.

Drewniane zabawki – dlaczego są warte uwagi

Do jednych z najlepszych zabawek, które świetnie wpływają na rozwój dziecka, są zabawki drewniane. Nie tylko rewelacyjnie się prezentują i przypominają rodzicom ich czasy dzieciństwa, ale posiadają również wiele walorów edukacyjnych i terapeutycznych. Sklepy internetowe posiadają szeroki wybór drewnianych pomocy edukacyjnych, których kształty, kolory oraz różne faktury wpływają na wyobraźnię dziecka, a także stymulują jego mózg do dalszego rozwoju.

Za pomocą drewnianych zabawek dzieci mają możliwość zdobywania cennych umiejętności – zdolności motoryczne, wyobraźnię przestrzenną czy chociażby logiczne myślenie, które będzie niezbędne w dalszym okresie dojrzewania. Zabawa na wczesnym etapie rozwoju dziecka pozwoli na szybszą naukę w przyszłości, a także lepsze rozumienie otaczającego świata w danym momencie. Sklepem oferującym pomoce terapeutyczne, logopedyczne i edukacyjne jest sklep Liger.

zabawki_drewniane

Drewniane pomoce edukacyjne a rozwój dziecka

W zależności od potrzeb edukacyjnych naszego dziecka można dobrać specjalistyczne drewniane zabawki, które są dostosowane do jego wieku. Drewniane pomoce edukacyjne ułatwiają rozwój dziecka i przyswajane przez niego umiejętności. Sprawdzą się również jako pomoc dla rodziców podczas nauki pociech nowych umiejętności, jak i również w pracy logopedy, który za ich pomocą oceni poziom rozwoju malucha, a w razie potrzeby przeprowadzi terapię logopedyczną.

Na samym początku drewniane zabawki można wykorzystać podczas nauki chodzenia i utrzymania koordynacji ruchowej oraz poprawnym ustawieniu ciała. Na tak wczesnym etapie przydadzą się również drewniane pomoce naukowe wpływające na spostrzegawczość oraz naukę podstawowych słów, liczb. Oprócz tego zabawki będą miały niebagatelny wpływ na rozwój wyobraźni, zdolności manualne oraz kreatywne tworzenie czy myślenie.

Drewniane pomoce edukacyjne znacznie ułatwią dziecku zapamiętywanie kształtów, kolorów czy wykształcenia się umiejętności porządkowania oraz kategoryzowania pod różnym kątem.

Wiek i jego wpływ na dobór drewnianych zabawek

Z racji tego, że dzieci rozwijają się różnie, konieczne będzie dostosowanie zabawek do jego wieku. Dla najmłodszych nie sprawdza się zabawki ze zbyt dużą ilością elementów, ale takie, które wpłyną na podstawowe umiejętności związane z poruszaniem się i mową. Dopiero później można pozwolić sobie na kupno zabawek drewnianych sensorycznych, które pozwolą na rozwój umiejętności manualnych oraz zwiększa koncentrację.

Dodatkowe zalety drewnianych pomocy naukowych

Drewniane zabawki są niezwykłe trwałe na działanie siły mechanicznej, jak i są ekologiczne i bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i środowiska. Za ich pomocą dzieci nie tylko lepiej przyswajają wiedzę oraz rozwijają umiejętności, ale również świetnie się bawią i szybciej nawiązują znajomości z innymi.

Decydując się na zakup zabawek i pomocy edukacyjnych dla swoich dzieci, warto wybrać drewniane. To one mają największy wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności motorycznych u dziecka.