Dumna flaga biało-czerwona

Słysząc hasło flaga przed oczami stają nam biało-czerwone barwy i dumnie powiewający sztandar. Ogólnie flaga kojarzy się z określonymi kolorami i to w zasadzie tyle. Jednakże w tym temacie odnaleźć można wiele ciekawostek. Dla przykładu flaga Danii jest najstarszą flagą na świecie. Nepal, jako jedyny kraj posiada flagę, która nie jest czworokątna. Na sztandarze Mozambiku widnieje książka, motyk a także karabin AK-47, czyli popularny kałasznikow. Białe i czerwone pasy na proporcu USA symbolizują trzynaście zbuntowanych kolonii brytyjskich. Na temat polskiej flagi można odnaleźć równie ciekawe sprawy.

Dobre przygotowanie do świąt narodowych

Ciekawym tematem jest sam sposób wywieszania naszej flagi. Często jest to robione w niewłaściwy sposób. Nie zawsze też prezentujemy odpowiedni rodzaj flagi. Zdarza się, że wywieszamy proporzec z godłem, co jest sporym błędem. Taki rodzaj flagi przysługuje wyłącznie polskim placówkom dyplomatycznym, portom, lotniskom oraz statkom handlowym, gdzie jest używana, jako bandera. Dopuszcza się ją także do używania przez wojsko, ale tylko poza granicami kraju lub w kontaktach z zagranicą.

Wracając do sposobu ekspozycji flagi, regulowany jest przez przepisy mówiące, że:

  • Przede wszystkim musi być zachowana cześć i szacunek, czyli flaga jest czysta, niepodarta i w nie wyblakłych barwach.
  • Przy wywieszaniu w układzie pionowym, biel musi znajdować się po lewej stronie dla patrzącego. Ważne jest też by flaga nie dotykała ziemi.

W związku z tym przecinana podczas różnych uroczystości państwowych biało-czerwona flaga nie powinna opaść na ziemię. Należy ją podtrzymać i zwinąć.

Duży wybór flag

Wiele jest rozmaitych ciekawostek na temat flag. Równie dużo jest ich rodzajów oferowanych przez producentów. Jako przykładny warto podać:

  • Możliwość zaprojektowania i zakupienia flagi z logiem naszej firmy lub produktów czy usług, jakie oferuje.
  • Jeżeli jesteśmy zapalonymi kibicami piłkarskimi możemy nabyć flagę ulubionej drużyny.
  • Jeżeli pasjonujemy się żeglarstwem i posiadamy łódkę, możemy zamówić odpowiednią banderę.
  • Podobnie jest z miastem lub powiatem, w którym mieszkamy, możemy zaopatrzyć się w stosowną chorągiew by zademonstrować przywiązanie do swojego regionu. Możliwości jest wiele.
  • W ofercie producentów flag można znaleźć również akcesoria do flag, takie jak stojaki, maszty, drzewce czy uchwyty. Występują również wszelkie akcesoria potrzebne do wyposażenia komisji wyborczych.

flag_polska

Temat flag państwowych jest obszerny i obfitujący w interesujące ciekawostki. Podobnie jest z asortymentem firm produkujących flagi. Można znaleźć znacznie więcej niż tylko nasz proporzec narodowy. Możemy zakupić flagę stworzoną na podstawie naszego projektu, która będzie służyć, jako reklama. Do wyboru są również chorągwie miast, powiatów czy ulubionych klubów piłkarskich.