Feromony dla mężczyzn i ich skuteczność

By zrozumieć jak działają feromony, najlepiej najpierw poznać — czym w ogóle są. Otóż feromony to substancje semiochemiczne, które należą do grupy infochemicznej.

Substancje semiochemiczne to związki chemiczne używane zarówno przez zwierzęta jak i rośliny jako przekaźnik informacji. Istnieje kilka rodzajów feromonów. Na przykład feromony agregacyjne wydzielane są zarówno przez zwierzęta jak i rośliny do komunikacji. Feromony antagonistyczne to informatory związane z agresją, mające na celu wykluczanie innych osobników. Zaś feromony płciowe stanowią naturalną zachętę i służą do wabienia płci przeciwnej. Celem tego wabienia w przypadku zwierząt jest oczywiście prokreacja.

Czy feromony dla mężczyzn działają na kobiety?

Odpowiednio dobrane feromony będą stanowiły idealny afrodyzjak i pozwolą na zwiększenie własnej atrakcyjności w oczach kobiet. Dlatego stosując feromony możemy spodziewać się większego zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Wychodząc w miejsce, w którym znajdzie się wiele osób, możemy zaobserwować zwiększenie atrakcyjności w oczach kobiet. Objawi się to większą otwartością w przypadku rozpoczęcia rozmowy. Oczywiście na atrakcyjność w oczach płci przeciwnej w przypadku ludzi składa się znacznie więcej czynników, niż w przypadku zwierząt. Możemy mieć jednak pewność, że skorzystanie z dodatkowych feromonów będzie stanowiło atut.

Czy feromony mogą się przydać też w innych sytuacjach niż podryw?

Oczywiście działanie feromonów jest wieloaspektowe. Możemy przekonać się o tym wykorzystując je na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej lub negocjacjach. Przebywając w jednej sali z innymi osobami — feromony zaczną roznosić się po sali za sprawą dyfuzji. Organizmy naturalnie odbiorą ten sygnał i przekażą do mózgu informację o twojej atrakcyjności. Atrakcyjność nie musi świadczyć jedynie o większych szansach na prokreację, ale też po prostu zwiększy twoje szanse na sukces zawodowy. Warto więc wykorzystać to narzędzie podczas negocjacji i innych sytuacji biznesowych.

Skuteczność feromonów dla mężczyzn

Feromony to naturalny sposób na wzbudzenie zainteresowania płci przeciwnej. Mechanizmy działające w naszych organizmach są bardzo zbliżone do tych zwierzęcych, dlatego wykorzystując feromony — zwiększamy własną atrakcyjność. Nawet jeśli nie dojdzie do oczekiwanej prokreacji — możemy liczyć na większą otwartość ze strony płci przeciwnej i możliwość łatwiejszego nawiązania kontaktu. Innym polem, na którym wykorzystuje się feromony, jest pole biznesowe. Udowodniono, że osoby, które stosują te substancje — wypadają znacznie lepiej w oczach innych osób względem osób ich nie stosujących. Dlatego jeśli udajemy się na rozmowę o pracę — możemy pokusić się na skorzystanie z perfum z feromonami. Podobnie kiedy przed nami negocjacje biznesowe — wykorzystując feromony możemy zwiększyć swoje szanse w oczach drugiej strony lub zdobyć nad nią przewagą. Nie od dziś w salach biurowych przeznaczonych do negocjacji stosuje się rozpylacze z feromonami.