Firany do kuchni – jaki typ wybrać?

Gdy jesteśmy osobami bardziej tradycjonalnymi zdecydowanie uważamy, że w oknach kuchennych powinny wręcz obowiązkowo wisieć firany. Jednak dosyć trudno nam się zdecydować jakie firany do kuchni będą odpowiednie. Powinniśmy przede wszystkim pod uwagę wziąć rodzaj tkaniny, z której jest uszyta nasza firana. To właśnie materiał ma rolę decydującą na przykład w kwestii wpadania światła czy też kwestii trzymania ciepła czy wręcz wpuszczania zimna. Materiał jest najważniejszy. W drugiej kolejności powinniśmy wiedzieć jaką w swoim domu czy też w swoim mieszkaniu mamy kuchnię. Dokładnie chodzi tutaj o metraż kuchni.

Firany do każdej kuchni

Jedne firany sprawdzają się raczej w kuchniach małych, a inne tylko i wyłącznie w kuchniach dużych. Jaka jest zależność? Do malej kuchni zdecydowanie powinniśmy wybrać firany w pionowe wzory czy też w pasy. Używając takowych wzorów sprawimy, że optycznie podniesie się nam sufit. Firanki w miarę gładkie, lekkie oraz delikatne w jasnych kolorach powiększą nasze pomieszczenie. Wybór ciemnych kolorów sprawy, że pomieszczenie to wygląda przytłaczająco. Dlatego też najczęściej decydujemy się na firany białe. Oprócz białego koloru możemy także zdecydować się na złoto, ecru czy też beż. Dla posiadaczy większych kuchni mamy dobrą wiadomość. Osoby takie mogą zdecydowanie bardziej zaszaleć z wszelkimi kolorami. Wybór ostrego żółtego czy ostrej czerwieni sprawi, że nasza kuchnia nabierze niemożliwego akcentu oraz wspaniałej nowoczesności. Do dużych kuchni modne są oryginalne upięcia, wymyślne hafty czy też liczne aplikacje z gipiury. Jednak zawsze musimy pamiętać o zasadzie, że co za dużo to nie zdrowo. Musimy także pamiętać, że materiał z którego mamy uszytą firanę musi pasować do innych użytych materiałów. Może dajmy sobie uszyć i krawcowej z tych samych materiałów do firany do kuchni także dosyć popularnych dodatków.

firany

Jeśli chodzi o dodatki mam tutaj na myśli serwetki na stół, pokrycia na taborety i krzesła czy tez podstawki pod naczynia. Gdy w naszej kuchni pod oknem stoi stół, musimy zadbać o to by firana kończyła się kilka centymetrów powyżej stołu. Jeśli chodzi o firany do kuchni musimy zwrócić uwagę na to, że firany do kuchni powinny być prane częściej niż do kuchni z innych pomieszczeń. Takim odpowiednim okresem czasu jest okres miesiąca. Jednak nie każdy z nas ma na to czas. Dlatego też czasem dochodzi do tego, że firana nie jest już biała, a raczej szara. Eksperci zgodnie twierdzą, że im częściej będziemy prać nasze firany tym dłużej utrzymamy ich piękny kolor oraz świeżość. Poleca się także pranie ręczne. Jednak kto w dzisiejszych czasach ma na to czas? Często wrzucamy firanki do pralki. Gdy robimy jak większość musimy wiedzieć by nasze firany w odpowiedni sposób złożyć. Świetnym trikiem jest także włożenie firan do poszewki poduszki. Zamkniętą poszewkę umieszczamy w pralce. Nie należy także zapominać o różnego rodzaju specyfikach piorących oraz doborze odpowiedniego programu do pralki automatycznej.