His sezonu – wiszące fotele w salonie!

Wiszące fotele są dziś coraz częściej stosowane w domach. Fotel taki to oryginalne połączenie hamaka i fotela. Umieszczenie takiego mebelka w salonie, pozwoli nam zachować letnią atmosferę. Uniwersalność wiszących krzeseł i foteli pozwala nam wykorzystać je nie tylko w salonie, ale i na tarasie czy ogrodzie. Wiszący fotel jest jednym z najbardziej znanych mebli w stylu skandynawskim. Delikatny i oryginalny mebel jest świetną alternatywą różnego rodzaju siedzisk, jakie znajdują się w naszych domach. Oprócz funkcjonalności i praktyczności, wiszący fotel będzie również stanowił ozdobę naszego salonu. Oryginalny wygląd takiego fotelu z pewnością doda uroku do naszego salonu i pokoju gościnnego. Wiszące fotele i krzesła są wykonywane z różnych materiałów. Często możemy spotkać się z wikliną, tworzywem sztucznym oraz z różnymi miękkimi i giętkimi materiałami.

Niezależnie od koloru i typu materiału, z jakiego wykonany jest nasz wiszący fotel, możemy dowolnie przerabiać. W środku fotela może bowiem znajdować się wiele różnych poduszek. Fotel zazwyczaj zakupić bez wyposażenia. Rodzaj poduszek oraz ich kolory, styl itp., może być zmieniany w każdej porze roku lub częściej. Poza wyglądem fotela, możemy zmienić także miejsce jego zamontowania. Uniwersalność, jaką cechują się wiszące fotele, to ich podstawowa zaleta. Budowa foteli wiszących pozwala nam na dokonywanie dowolnych zmian.

W dzisiejszych czasach, bardzo ceni się pomysł i nowatorskie podejście. Styl skandynawski, z którego wzięły się wiszące fotele, jest dziś bardzo dobrze znany w Polsce i nie tylko. Magazyny, strony internetowe, blogi i konta na portalach społecznościowych, które są poświęcone tematyce mebli i ozdób do domu, często podkreślają fakt, iż styl skandynawski należy do jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych. Co za tym idzie, poszczególne i najbardziej znane elementy tego stylu są wyróżniane w powyższych miejscach. Biorąc pod uwagę oryginalny wygląd, praktyczność i łatwość w zamontowaniu, wiszące fotele stanowią hit sezonu. Dodatkowo, możliwość szybkiego przerobienia fotela jest jedną z najważniejszych zalet foteli wiszących. Dodawanie ozdób, przerabianie poduszek i przemieszczanie fotela, zapewni nam oryginalność.

Jak dopasować wiszący fotel?

Mieszkania oraz domy każdego z nas, bardzo się od siebie różnią. Dopasowanie odpowiedniego typu wiszącego fotela, powinno być dobrze przemyślane. Fotel wiszący ma najczęściej spore rozmiary, dlatego warto dobrze zastanowić się, jaki typ materiału i wielkość wybrać. Poza rozmiarem, należy zwrócić również uwagę na szerokość, prezencję oraz dodatkowe elementy. Warto również pamiętać, że w mniejszych pomieszczeniach, obecność wiszącego fotela może nieco zaburzać koncepcję całego pomieszczenia. Wiszące fotele zajmują bardzo dużo miejsca, dlatego najlepiej wybierać przestrzenne i duże miejsca. Często, fotele tego typu montuje się w salonie, w sypialni lub na tarasie. Warto dodać, że fotele wiszące świetnie sprawdzą się również pokojach dla dzieci.

Fotele wiszące mają różne odstępy między tak zwaną plecionką. Otwory mogą być większe lub mniejsze – najlepiej wybrać taki, by każdemu domownikowi było wygodnie wypoczywać w takim fotelu. Poza tym, istotne jest, by fotel oraz jego siedzisko zostało odpowiednio wpasowane w nasze wnętrze. Co prawda, wiszące fotele reprezentują dość znany na całym świecie styl skandynawski. Biorąc pod uwagę popularność, jaką dziś cieszą się fotele, istnieje mnóstwo rodzajów wiszących foteli.