Hybrydowe trendy

Manicure hybrydowy już od kilku lat uważany jest za jeden z lepszych wynalazków branży beauty i ten, który z pewnością zostanie z nami na długo. Niezwykle trwałe lakiery w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, stosunkowa łatwość wykonania manicure i efekt, jaki utrzymuje się na paznokciach przez co najmniej dwa tygodnie sprawiły, że po manicure hybrydowy ustawiają się w salonach kosmetycznych kolejki. Na jakie wzory jednak decydują się kobiety? Oto pięć najważniejszych trendów roku 2018, aktualnych zarówno w zbliżającej się już końcówce lata, jak i nadchodzącej jesieni.

Gradient – szał kolorów

Jednym z mocniejszych trendów tego sezonu jest budowanie efektu gradientu na paznokciach, a więc typowego ombre, choć nie koniecznie w wersji poziomej. Gradient kolorów może być wykonany zarówno w wielu odcieniach jednego koloru, jak i w zupełnie różnych od siebie kolorach, dając ostatecznie efekt bardzo ciekawych, pozornie skomplikowanych paznokci, których zrobienie wymaga w rzeczywistości nakładania kolorów za pomocą zwyczajnej gąbeczki do makijażu.

Neony – dla odważnych

Neonowe kolory to zdecydowanie atut lata, dlatego najbliższe miesiące to ostatnia okazja do wykorzystania ich w obecnym sezonie. Zaletą robienia ich w wersji hybrydowej jest nie tylko większa intensywność i głębia kolorów, ale też trwałość, dzięki której paznokci nie trzeba malować co kilka dni. W przypadku lakierów neonowych klasyczne formuły mogą odpryskiwać bardzo szybko i w ich przypadku będzie to bardzo widoczne. Hybrydy nie znają tego problemu i zwykle wytrzymują do momentu, w którym postanowisz zmienić je na inny kolor.

Mocny kolor z jednym paznokciem akcentowym

Zdecydowaną zaletą hybryd jest to, że podobnie jak w przypadku paznokci żelowych, wzory i akcesoria trzymają się na nich bardzo dobrze. Jednym z silniejszych trendów hybrydowych tego roku, możliwym do wykorzystania właściwie przy każdej okazji i o każdej porze roku. Wszystkie paznokcie maluje się tu na jeden, często matowy kolor, a paznokieć na palcu serdecznym dostaje dodatkowo zdobienie w postaci kryształków, wzorów, gradientu lub innego motywu odróżniającego się na tle reszty.

top bez przemywania

Lakiery z efektem lustra

Ciekawą alternatywą dla osób, które nie lubią nudy na paznokciach mogą okazać się paznokcie z efektem lustra, czyli lakiery chromowane. Występujące zarówno w wersji całkowicie srebrnego lakieru, który prawidłowo nałożony sprawia wrażenie lustra, jak i w wersjach wielokolorowych zmieniających wygląd zależnie od kąta padania światła, lakiery tego typu wyglądają niezwykle efektownie i z pewnością uzupełnią niejedną stylizację imprezową, a w sezonie zimowym także sylwestrową.

Motywy kwiatowe

Zarówno w modzie, jak i w paznokciach, motywy kwiatowe są w tym roku zdecydowanie widoczne. Znacznie częściej jednak dominują nie duże, ale drobniutkie i minimalistyczne roślinki takie jak lawenda, których większą część stanowią same gałązki.