Jak leczy się wady zgryzu?

Wady zgryzu są najczęściej problemem z którym borykają się małe dzieci oraz młodzież. Gdy sprawa dotyczy pierwszych ząbków które wypadną to nie ma sensu zajmować się tym tematem gdyż może się okazać, że nowe ząbki wyrosną proste. Jednak gdy dziecko posiada stałe uzębienie krzywe to wówczas każdy rodzic powinien zadbać o to aby malec był pod opieką specjalisty jakim jest ortodonta. Umożliwi to wówczas wyprostowanie zgryzu i nadanie odpowiedniego miejsca wszystkim zębom. Wady zgryzu leczy się u wszystkich osób bez względu na wiek. Do gabinetu ortodonta przychodzą zarówno nastolatkowie jak i osoby po czterdziestym roku życia. Każdy marzy o pięknym uśmiechu i nie dziwi to nikogo. Wady zgryzu leczy się obecnie głównie poprzez założenie na chore zęby aparatu ortodoncyjnego, który zmienia ich ułożenie w szczęce.

Leczenie u ortodonta nie jest wcale procesem krótkotrwałym, co oznacza, ze dwie wizyty nie załatwią sytuacji. Zazwyczaj pacjenci leczą się przez kilka lat, a jedynie przy bardzo małych wadach przez kilka miesięcy. Założony na żeby aparat ortodoncyjny jest taks konstruowany aby systematycznie wpływać na przesuniecie się zębów. Nie dochodzi do tego w kilka sekund lecz przez wiele tygodni. Nawet jeden milimetr dalej oznacza kilkanaście tygodni noszenia aparatu. Podczas leczenia należy często odwiedzać gabinet ortodonty tak aby można było regulować położenie aparatu względem zmian jakie już zaszły. Lecz w przypadku kiedy mamy problem z aparatem ortodontycznym czy z samymi zębami a nie mamy możliwości udać się do naszego Ortodonty, zaleca się udać się do Pogotowia stomatologicznego. Samo hasło leczenie wad zgryzu brzmi bardzo niewinnie jednak w rzeczywistości związane jest z wieloma wyrzeczeniami z jakimi musi się liczyć pacjent. Przede wszystkim nie można jeść w trakcie leczenia żadnych twardych produktów. Odpadają więc orzechy, jabłka oraz inne smakołyki. Należy bardzo ostrożnie szczotkować zęby dokładnie czyszcząc szczeliny pomiędzy aparatem, a szkliwem. Początki posiadania aparatu nazębnego bywają bardzo niemiłe, gdyż pacjent musi przyzwyczaić się do ciała obcego w swojej buzi. Może być mu niewygodnie, może go drażnić, lecz po pewnym czasie przyzwyczai się do niego i przestanie go zauważać.

Fakty i mity na temat ortodontów

Na temat lekarzy krąży bardzo duża liczba różnych opinii i historii. Jest to zawód, który jak mało który związany jest z dużą dawką emocji wśród społeczeństwa. Lekarz ma za zadanie leczyć chorych i ratować im życie, przez co źle pełniona funkcja może sprawić, iż na jego temat będzie krążyło dużo nie miłych komentarzy i opinii. Zazwyczaj każdy stara się wyłapywać opinie o medykach po to aby wiedzieć do kogo warto się udać w razie choroby, a kogo unikać. Ludzie przekazują sobie historie związane z chorobą najbliższych oraz to jaki stosunek do pacjenta miał lekarz, a także czy zrobił odpowiednią ilość badań oraz czy została postawiona trafna diagnoza. Obecnie Internecie można spotkać wiele portali na których umieszczane są opinie iż dania o różnych specjalistach z całej polski.

Wizyta u ortdonty

Nie jeden pacjent kieruje się tymi wyznacznikami, a zawarte tam informacje przyczyniły się do podniesienia jakości służby zdrowia jak żaden system kontroli jakości. Fakty i mity na temat lekarzy dotyczą również ortodonty na  nfz. Każdy pacjent stara się przekazywać wiedzę odnośnie specjalisty u którego był, lecz również tego jak przebiega w gabinecie ortodontycznym wizyta. Faktem jest, że na wizytę do ortodonta może zapisać się każdy bez względu na wiek kto posiada już stałe zęby. Wybierzcie ortodoncję, jeżeli zależy Wam na jakości usługi. Każda wada zgryzu zostanie wówczas wyleczona. Jednak nie jest to procedura krótkotrwała, wręcz przeciwnie, bardzo często zdarza się, że leczenie zgryzu trwa nawet kilka lat. Kolejną ważna informacją jest, że ortodonta jest stomatologiem jednak nie zajmuje się on borowaniem i leczeniem próchnicy przez co przed założeniem aparatu nazębnego musimy udać się do zupełnie innego specjalisty. Lekarz ortodonta podczas pierwszej wizyty dokona odlew naszej szczęki oraz sprawdzi w jakimś tanie są nasze zęby. Czasem wymagane jest przełożenie ich leczenia po to tylko aby pacjent mógł wyleczyć wszystkie ubytki, a jeżeli chorują także dziąsła to również należy zniwelować ich stan zapalny. To o czym warto pamiętać to regularne wizyty u ortodonty, ponieważ leczenie zgryzu związane jest z koniecznością wprowadzania zmian w aparacie. Zaleca placówka medyczna- Trident udzielająca Państwu specjalistyczne zabiegi stomatologiczne i protetyczne przez ponad 17 lat.