Jak podjąć pracę za granicą bez języka?

Praca za granicą potrafi przynieść znacznie więcej pieniędzy, niż praca w Polsce. Nic więc dziwnego, że tak wielu ludzi w Polsce stara się dostać jakąś posadę poza granicami naszego kraju. Opcji do wyboru jest wiele – można udać się do Wielkiej Brytanii, do Niemiec, do Holandii, do krajów Skandynawskich, do Francji lub też jeszcze w inne miejsca. Ważne, aby płaca w takim kraju była na godnym poziomie nawet przy wykonywaniu prostych prac. Kto nie chciałby godnie żyć i przede wszystkim mieć za co żyć? Ale jak znaleźć pracę, jeżeli nie zna się języków obcych – ani języka kraju docelowego, ani angielskiego?

Czy można znaleźć pracę bez znajomości języka obcego?

Jeżeli jesteś osobą, która nie zna żadnego języka obcego i jesteś w stanie posługiwać się wyłącznie językiem polskim, to jak najbardziej masz szanse na to, aby znaleźć pracę za granicą. Praca w Niemczech bez języka jest dość powszechna. Natomiast na pewno w takim stanie nie znajdziesz pracy biurowej, umysłowej czy też wymagającej kontaktów z ludźmi. Bez języka z pewnością natomiast znajdziesz pracę na produkcji, na magazynie, czy jako osoba pracująca z kwiatami bądź zwierzętami. Zdecydowanie nie są to prace łatwe, jednak stawki za nie są wysokie i dzięki takim pracom będziesz w stanie się utrzymać.

Jeżeli jednak uda ci się poznać chociaż podstawy języka angielskiego (co jest w miarę proste, ze względu na dostępność materiałów, z których można się uczyć) to zakres pracy, które będziesz mógł podjąć zwiększy się. Będziesz w stanie rozpocząć pracę z ludźmi. Być może będziesz mógł pójść do pracy do kawiarni, do kuchni, a także do sklepu. Dzięki znajomości języka angielskiego zwiększą się także możliwości zarobku. Osoba, która zna język nawet na podstawowym poziomi zarabia więcej. Warto więc wziąć ten fakt pod uwagę! Są miejsca, gdzie można znaleźć oferty pracy w Niemczech, gdzie podawane są stawki za godzinę. Masz więc już od samego początku wgląd na to, ile możesz zarobić.

Czy warto jest poznać język danego kraju, do którego się wyjeżdża?

Na przykładzie: Niemcy – praca tam znajdzie się dla każdego, nawet dla osoby, która nie zna podstaw angielskiego, jednak osoby które już co nieco umieją, mogą liczyć na wyższe stawki. Jeżeli z kolei taka osoba będzie już znać angielski i nauczy się podstaw niemieckiego, to będzie miała jeszcze większe możliwości zarobkowe! Osoba, która się zaprze i po prostu nauczy tego języka (który jest trudny, trzeba to przyznać) może już szukać pracy w biurze, pracy na różnych stanowiskach umysłowych, czy też pracy w korporacjach!  Takie prace w krajach zachodnich są bardzo dobrze płatne.

Co by jednak nie mówić, język to nie wszystko i zdecydowanie lepsze zatrudnienie znajdą te osoby, które po prostu posiadają jakieś kwalifikacje. Mnóstwo jest ofert dla spawaczy, którzy nawet w Polsce zarabiają znacznie więcej niż najniższa krajowa. Oczywiście najlepiej mogą zarabiać informatycy, ale prawda jest taka, że osoby z takimi umiejętnościami pracy nie szukają, bo to praca ich szuka.