Jak skompletować odzież surferską

Surfing to nie tylko sztuka pływania na desce i zdobywania kolejnych fal, ale cały styl życia oparty na ogólnym poczuciu wolności, swobody i relaksu. Surferzy nie bez powodu już z daleka wydają się być grupą ludzi radosnych, bezkonfliktowych i wiecznie wypoczętych – wszystko od ich postawy, aż do ubioru reprezentuje wartości, którymi kierują się w życiu codziennym. Jak jednak skompletować odzież surferską i poczuć się całkowicie zanurzonym w tej bardzo specyficznej, otwartej i wolnej subkulturze?

Lajkra

Ochronna lajkra to podstawa szafy każdego surfera, gwarantująca ochronę ciała przed promieniowaniem słonecznym, zimną wodą i obtarciami. Lajkry doskonale sprawdzają się latem, gdzie znacznie ważniejsze od ochrony cieplnej zdaje się być dobre odprowadzanie wilgoci z ciała i szybkie schnięcie materiału. W przypadku modeli oferowanych przez STL, surferzy mogą liczyć przede wszystkim na wysoką jakość wykonania i niezwykłą lekkość materiału, które gwarantują doskonałe uzupełnienie surferskiej garderoby.

Szorty surferskie i dół stroju sportowego

Tu przede wszystkim stawiamy na wytrzymały i wyporny materiał, wzmocnienie w pasie gwarantujące utrzymanie spodenek na biodrach nawet podczas upadku do wody i oczywiście wygodną konstrukcję nie ograniczającą ruchów podczas zabawy na desce i plaży. Nie należy zapominać jednak o wyglądzie – szorty to jedna z najbardziej charakterystycznych cech każdego surfera, dlatego muszą oddawać twoje indywidualne poczucie stylistyczne.

Leginsy nie powinienny być dla żadnego surfera najmniejszym zaskoczeniem – nawet ciepłe wody tropikalne po dłuższym pobycie powodują lekkie wychłodzenie organizmu, dlatego planując nie tylko suchy surfing na desce, ale też częste pobyty pod wodą, warto zaopatrzyć się w wygodne, szybkoschnące legginsy działające jak dodatkowa izolacja przed chłodem. Leginsy to także podstawowe wyposażenie początkujących surferów – wpadając do wody raz za razem z pewnością przydadzą ci się bardziej, niż szorty.

Bluza

Najlepiej z kapturem, choć i bez niego przyda się w momencie, gdy na plaży zrobi się troszkę chłodniej. Bluzy surferskie zwykle z powodzeniem zastępują cieńsze lajkry, dlatego doskonale sprawdzają się jako model przejściowy pomiędzy letnią lajkrą, a cieplejszą pianką zimową.

Bielizna

ubranie surferaChyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie plaży bez odpowiednich strojów kąpielowych. Czy to w formie bikini dla kobiet, czy bokserek męskich, dobrze wyprofilowana, wygodna i oczywiście stylowa bielizna plażowa to podstawa wyposażenia surfera. Nawet jeśli przez większość czasu upychasz ją pod szortami i lajkrą, z pewnością poczujesz się lepiej nosząc na sobie coś, co nie będzie ograniczało twoich ruchów na desce i z łatwością przyciągnie uwagę, gdy rozbierzesz się na plaży. Jeśli w grę wchodzi większa aktywność fizyczna, stawianie na profesjonalne marki surferskie takie jak STL jest znacznie korzystniejsze, niż inwestowanie w wątpliwej jakości stroje z sieciówek.

Czapka z daszkiem

Ochrona przed słońcem to na plaży konieczność. Okulary to oczywiście podstawa, ale warto zadbać także o ochronę całej głowy. Stylowe i wyróżniające się snapbacki to najlepszy wybór dający nie tylko poczucie przynależności do subkultury surferskiej, ale też dające odpowiedni poziom zabezpieczenia przed promieniowaniem UV odbijającym się od wody zarówno podczas zabawy na plaży, jak i pobytu na desce.

Kompletowane surferskiej garderoby nie powinno stanowić większego problemu, o ile wiesz gdzie szukać i wybierasz produkty odznaczające się nie tylko niezwykłym wyczuciem stylu, ale przede wszystkim wysoką jakością wykonania i komfortem użytkowania. Nawet profesjonaliści stawiający często na bardziej ryzykowne kroje i fasony wiedzą, że ostatecznie to właśnie dobry materiał i solidne szwy gwarantują wypłynięcie spod wody w kompletnym stroju.