Jak wybrać DJ’a na wesele?

Młodzi ludzie często myślą, że zawrzeć związek małżeński to nic trudnego. Może i owszem, bo co za problem z wypowiedzeniem słów przysięgi (szczególnie, gdy powtarza się ją za księdzem lub urzędnikiem stanu cywilnego), albo z dobraniem odpowiedniego DJ’a na wesele?

Organizacja muzyczna czyli jak szukać DJ’a?

Prawdopodobnie żaden, ale niestety bardzo często współczesne młode pokolenie nie zdaje sobie sprawy z tych wszystkich spraw, które są do załatwienia przed przysięgą i wyborem DJ’a oraz po nich. Dla nich wygląda to mniej więcej w ten sposób, że najpierw chłopa klęka przed dziewczyną i prosi ją o rękę, dziewczyna odpowiada „tak”, następnie pojawiają się w kościele, by wspólnie powiedzieć słynne „tak” i bawią się na weselu. Trzeba zatem zmartwić te osoby, które właśnie w ten sposób podchodzą do sprawy. Organizacja ślubu i wesela zajmuje naprawdę sporo czasu, nerwów i pieniędzy, a dodatkowo wszystko musi odbywać się we właściwej kolejności.

Narzeczeni zapominają często o istotnych kwestiach, bo dla nich to tylko ważny jest właściwy DJ na wesele, który zorganizuje dobrą muzykę i porwie wszystkich do zabawy; no może jeszcze oprócz niego ważna jest ilość alkoholu i ogólnie jedzenia. Rzecz jasna nie chodzi tu o generalizowanie, ponieważ nie wszystkie osoby tak mają i prawdę powiedziawszy zdecydowana większość tak nie ma, ale tekst ten ma na celu uświadomienie paru rzeczy temu procentowi ludzi, którzy niestety myślą w ten sposób. Chodzi o to, aby mieli czas na zawrócenie z tej jakże błędnej drogi; ale do rzeczy.

Skoro zostało wspomniane, że wesele to nie tylko ciasta i dobry DJ oraz była mowa o właściwej kolejności, to warto ten porządek przedstawić. Przede wszystkim należy zacząć od zaręczyn. Nie chodzi jednak o te między młodymi, ale te oficjalne, przy rodzicach. Jest to niezwykle ważne, by na samym początku narzeczeni spotkali się z rodzicami z obu stron; bynajmniej nie chodzi o wzajemne lepsze poznanie się, ale o wstępne omówienie spraw związanych ze ślubem i weselem. Trzeba ustalić czy oczekuje się przyjęcia, czy jedynie obiadu, który odbędzie się po uroczystościach w kościele. Kolejną bardzo istotną sprawą jest omówienie kwestii finansowych. wybór dja na wesele

Młodzi muszą zdecydować czy potrzebują i chcą wsparcia rodziców, czy pragną ciężar organizacji tego wszystkiego dźwigać wyłącznie na własnych barkach. Jeśli wsparcie finansowe się otrzymuje od rodziny, to obowiązkowo trzeba ustalić kto się czym zajmuje i o czym decyduje. Nie ma mowy w takiej sytuacji, że młodzi nie będą się liczyć ze zdaniem rodziców i odwrotnie. Skoro będzie to wspólny wydatek, to wiąże się to ze wspólnym podejmowaniem decyzji.

Po ustaleniu tych wszystkich spraw przy rodzinnym stole, można przejść do następnego kroku, czyli zaklepanie i dobranie terminu w kościele (lub Urzędzie Stanu Cywilnego) oraz w sali weselnej. To jest też dobry moment na znalezienie DJ’a na wesele; potem zostaje już tylko wybranie ciast i potraw, obrączek, strojów ślubnych i innych mniejszych spraw. Organizując wesele należy mieć świadomość, że nie zrobi się wszystkiego na raz. Dobrze zatem, aby młodzi byli cierpliwi i naprawdę bardzo dobrze zorganizowani.