Jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Nadchodzi ten wielki dzień – dzień  ślubu i wesela. Wiele miesięcy poświęciliśmy na jego przygotowanie i dopracowanie weselnego scenariusza do idealnego planu. Nie możemy zapomnieć o roli zespołu weselnego – dzięki niemu nasze wesele może być mniej lub bardziej udane, a goście będą mieć zapewnioną bardzo udaną lub nieciekawą imprezę.

Czym wyróżnia się dobry zespół weselny?

Znalezienie dobrego zespołu na wesele rozpoczyna się w momencie, w którym poszukujemy ciekawych kontaktów  w internecie. Obecnie to internet stanowi najważniejsze źródło informacji, dlatego w momencie, w którym szukamy dobrego usługodawcy  zaczynamy poszukiwania właśnie tam. Dobry zespół nie powinien być wyznaczony elegancką stroną internetową. Najważniejsze bowiem jest to jak zespół gra i jaki ma repertuar. Podczas szukania zespołu na wesele warto posłuchać wszystkich utworów jakie dana kapela udostępniła i dodatkowo zapoznać się z pełnym jej repertuarem. Podczas przeglądania repertuaru należy kierować się nie tylko własnymi upodobaniami muzycznymi, ale również gustem gości weselnych. Jeżeli zależy nam na dobrej zabawie przedstawicieli wszystkich pokoleń, warto wybrać kilka typowych szlagierów, które zapewnią tym osobom możliwość dobrej zabawy. Ponadto należy pamiętać, że muzyka jakiej słuchamy na co dzień i jaką lubimy, niekoniecznie musi być idealną muzyką weselną.

zespół na wesele ŚląskPo sprawdzeniu ofert kilku zespołów i rozmowach z nimi, warto wybrać te których prezentacja nam odpowiadała. Nie od dzisiaj wiadomo, że dobry zespół weselny oferuje nie tylko muzykę ale także zapewnia dobrą zabawę. Wśród członków zespołu powinna znaleźć się rzetelna osoba, która będzie umiała z wdziękiem pełnić rolę wodzireja.

Tym co obecnie odgrywa najmniejszą rolę jest kwestia gdzie dany zespół zwykle pracuje. Wiele zespołów związanych jest z konkretnym miastem, regionem czy województwem. Ale trzeba pamiętać, że dobre zespoły, chętnie zgadzają się zagrać w dowolnym zakątku Polski, jeśli zapłacimy za ich podróż. Takie rozwiązanie jest wybawieniem dla osób, które znają rzetelne zespoły na weselne z innych regionów. Warto mieć na uwadze, że nie zawsze to cena powinna być najistotniejszym wyznacznikiem wyboru zespołu.

Ostatnią kwestią o którą z pewnością warto zapytać jest wykształcenie muzyczne. Obecnie rynek zalewają słabo wykształceni muzykanci. Jeżeli nam zależy na wysokie jakości zespole, który zagra piękną muzykę, warto wybierać oferty zespołów na wesele, w których muzycy pochwalić się mogą wykształceniem na Akademii Muzycznej, tak jak. np. Trzy i pół.