Jak wygląda oferta prepaid w Niemczech?

W Polsce jeśli nie chcemy wiązać się abonamentem z siecią komórkową, kupujemy ofertę na kartę. Wtedy nie jesteśmy związani żadną umową i dokonujemy opłat czy to przez internet, bankomat, w kiosku albo za pomocą “zdrapki” zakupionej w punktach sieci komórkowej. 

Taka oferta jest bardzo wygodna, ponieważ nie musimy podpisywać umowy, która zwykle obowiązuje jeden rok lub dwa lata. 

Aby móc swobodnie korzystać z telefonu, wystarczy tylko dokonywać opłaty co stały okres (zwykle co miesiąc). Jeśli nie mamy ochoty na opłatę kolejnego miesiąca, to do niczego nie jesteśmy zobowiązani. Taki sposób opłat to właśnie prepaid. Natomiast  przypadku niepłacenia comiesięcznego abonamentu  dochodzi do problemów, nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy bez poniesienia wysokich kar.  Dlatego prepaid na kartę jest usługą, którą łatwiej jest kontrolować, bo najpierw się uzupełnia konto a potem korzysta.

Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się poza granicami Polski, na przykład w Niemczech, kiedy nie wiemy, jak długo będzie trwał nasz pobyt. Jest to pomysł bardzo popularny wśród naszych rodaków za zachodnią granicą.

Czemu jednak nie korzystać z polskiej karty SIM?

Jeśli przebywasz w Niemczech turystycznie to oczywiście roaming się sprawdza, bo można korzystać z internetu i rozmów po normalnych cenach. Należy jedynie zauważyć, że pakiet internetu mobilnego na terenie Unii Europejskiej jest mniejszy od tego używanego w Polsce. 

W przypadku dłuższego pobytu w Niemczech obowiązuje tak zwana polityka uczciwego korzystania, która nakłada limit przesyłu danych oraz minut na kartę. Po przekroczeniu  tego limitu należy doładować kartę jeszcze raz, aby móc  korzystać dalej z komórki za granicą. Jest to umowa między operatorami z różnych krajów UE, która ma na celu ograniczenie wykorzystywania roamingu na dłuższą metę. Dlatego przy dłuższym pobycie w Niemczech używanie polskiej karty komórkowej po prostu nie opłaca się.

Także przy szukaniu pracy i załatwianiu formalności  lepiej mieć już niemiecki numer telefonu, dlatego że to może być wymagane, a także wygląda to bardziej profesjonalnie i może być lepiej widziane.

Gdzie kupić kartę prepaid w Niemczech?

Karty prepaid w Niemczech dostępne są wszędzie w sklepach czy na stacjach benzynowych. Jednak dosyć często nie warto kupować takiej karty, bo pierwsza opłata może nie zasilać konta, a być opłatą tylko aktywacyjną. 

Bardziej opłaca się kupno karty przez internet, gdzie operator może dać za to dodatkową gratyfikację w postaci dodatkowych minut czy środków do wykorzystania na internet.

Niektórzy operatorzy mają w swojej ofercie darmowe startery sprzedawane także przez internet. Jest to bardzo kusząca opcja, bo przy darmowym zamówieniu, możemy sprawdzić, czy dana sieć ma dobry zasięg rozmów i internetu czy na przykład nie zrywa połączeń.

dobra antena lte

https://teleberlin.pl/sieci-komorkowe-w-niemczech/

Z jakiej telefonii wybrać kartę prepaid?

Pytanie oczywiście nie jest proste i oczywiste. Wszystko jest uwarunkowane tym, co chcemy posiadać, czy zależy nam na połączeniach telefonicznych czy na internecie. W dużych aglomeracjach najlepiej szukać ofert wśród mniejszych operatorów, także operatorów-pośredników, dlatego że usługi będą tańsze. W miastach ze względu na duże zagęszczenie nadajników sieci komórkowych  nie powinno być problemu z zasięgiem dla wszystkich operatorów telefonii.

Inaczej sprawa ma się, jeśli pracujemy poza miastem albo musimy jeździć w różne miejsca, niekoniecznie bliskie metropolii. W tym wypadku  należałoby jednak zastanowić się nad kupnem karty od głównych graczy takich jak Telekom czy jego tańszego odpowiednika Congstar oraz Vodafone.

Są to potentaci drożsi, ale zapewniający lepszą jakość połączeń i zasięg.

Która oferta na kartę w Niemczech jest najlepsza dla mnie?

W domu rodzinnym w Polsce dosyć często mamy dylemat, z jakiej firmy wybrać kartę SIM? Dlatego nie dziwi, że można mieć kolosalne rozkojarzenie na obczyźnie, najróżniejsze oferty w obcym języku powodują zawrót głowy. Być może warto wspomóc się firmą, która jest w stanie wsłuchać się nasze oczekiwania i wybrać najlepszą ofertę z tych wielu. Przez to zakup karty prepaid jest bezstresowy, gdyż na dodatek firma pośrednicząca przygotuje umowę i przeprowadzi całą transakcje za nas, oczywiście cała pomoc jest w języku polskim.