Jak zadbać o drewniane okna?

Decydując się na drewniane ramy okienne, musimy być przygotowani na stosowanie wyselekcjonowanych preparatów do ich pielęgnacji.

Dbając o ramy okienne sprawiamy, że nasze okna wyglądają atrakcyjnie. Stosowanie właściwych produktów pozwoli nam odzyskać dawny kolor i blask ram. Warto pamiętać, że drewniane okna są o wiele bardziej wymagające od tradycyjnych PCV czy ram z innych tworzyw sztucznych. Drewno wymaga regularnej konserwacji i przygotowania przed nakładaniem nowej warstwy farby.

Malowanie i dbanie o drewniane okna może być czasem trudną czynnością, zwłaszcza w przypadku, gdy nasze okna – pomimo dobrego stanu – wymagają większej uwagi. Okna, które mamy już długo i które były malowane co najmniej kilka razy, można odnowić, jednak najważniejszy jest wybór odpowiedniej farby. Podkład do drewna na zewnątrz musi być trwały i musi zapewniać naturalny wygląd ram okiennych.

Podkład do drewna na zewnątrz

Drewniane okiennice są dziś wybierane przede wszystkim ze względu na wygląd. Ramy okienne z drewna są estetyczne i ponadczasowe, dzięki czemu świetnie się wpasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Klasyczny i elegancki wygląd doda uroku pomieszczeniom oraz zewnętrznej stronie budynku. Kolor drewna jest kwestią indywidualną, jednak w przypadku drewna rzadko występuje kontrast pomiędzy kolorem okiennic, a kolorem budynku. Jeśli chcemy zmienić kolor okiennic, możemy kupić odpowiednią farbę i przemalować ramy.

W tym celu stosuje się podkład do drewna na zewnątrz. Specjalistyczne farby i lakiery do drewna pozwolą na uzyskanie odpowiedniego kolorytu drewna. Dziś, farby do drewna są coraz bardziej popularne ze względu na coraz częstsze wykorzystanie okiennic drewnianych. Posiadając odpowiednio dobrany lakier lub farbę, możemy szybko i skutecznie odnowić nasze ramy okienne bez zbędnych czynności.

Obecnie, możemy wybierać spomiędzy wielu rodzajów farb i lakierów do drewnianych ram okiennych. Aby zaopatrzyć się  w najwyższej jakości podkład do drewna na zewnątrz, powinniśmy skupić się na takich aspektach jak zwiększona odporność na szkodliwe czynniki pogodowe czy na działanie promieni słonecznych. Światło UV, deszcz, śnieg oraz inne warunki mogą wpłynąć na zblaknięcie koloru i osłabienie drewna. Wybór koloru jest zależny wyłącznie od naszych preferencji. Zawsze zdecydować się na lakier bezbarwny lub impregnujący, którego zadaniem jest znaczna poprawa wyglądu wcześniej nanoszonego lakieru/ farby.

Jak wybrać właściwą farbę do drewna, aby zapewnić swoim oknom estetyczny wygląd i trwałość drewna?

sikkens farby do okien

 

Wybór profesjonalnych farb

Aby w prawidłowy sposób ochronić nasze okna, należy zdecydować się na produkty znanych i cenionych producentów. Podkład do drewna na zewnątrz musi cechować się idealnym oddaniem koloru. Farba, którą pokryjemy zewnętrzną część drewnianych okien musi być również wytrzymała. Obecnie rynek jest przesycony różnorodnymi farbami i specyfikami do ochrony okien. Niekiedy ciężko jest nam wybrać takie preparaty, które faktycznie się sprawdzą.

Najlepszym wyborem będzie zakup farb od firmy mającej długi staż na rynku budowlanym. Najwyższej jakości podkład do drewna na zewnątrz można znaleźć w sklepie internetowym profesjonalnefarby.net. Szerokie zastosowanie farb do okien to gwarancja na sprawdzony produkt. Podkład do drewna od zewnątrz musi być oczywiście dopasowany do typu naszych okien, pod względem koloru oraz do naszych indywidualnych potrzeb.