Jak zaoszczędzić czas i energię podczas sprzątania?

We współczesnym świecie nie mamy na nic czasu. Zakupy robimy przez Internet, a do wychowywania dzieci wynajmujemy nianie. Ciągle się spieszymy, więc jak w tym całym chaosie znaleźć jeszcze czas na robienie porządków i sprzątanie domu? Okazuje się , że są na to sposoby. Dobra organizacja i znajomość kilku trików, pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, a nieprzyjemny obowiązek nie będzie już tak uciążliwy. Jak sprzątać by się nie narobić, a efekt wciąż był zaskakujący?

Sprzątaj efektywnie

Po pierwsze kolejność. Na początku powinniśmy zająć się stołami, półkami i szafkami, dopiero na samym końcu odkurzamy i myjemy podłogę. Kurz, śmieci i okruchy, które spadną podczas porządkowania, zostaną sprawnie wciągnięte przez odkurzacz i nie będą już stanowiły problemu. Podczas całego procesu sprzątania, warto otworzyć okna na oścież, by wywietrzyć pomieszczenie, co spotęguje efekt wszystkich działań. Możemy również ustalić kolejność sprzątania mebli, zapobiegnie to cofaniu się i wykonywaniu tej samej czynności kilkukrotnie. Będziemy mogli łatwiej określić ile jeszcze pracy jest przed nami. Nie włączajmy telewizora, nie umili nam on całego procesu, a sprawi, że będziemy mniej skoncentrowani i nie skupimy się na sprzątaniu. Najlepiej jeśli określimy dokładnie czas przeznaczony na sprzątanie, możemy tę czynność nawet wpisać w nasz grafik. Dzięki temu na pewno o tym nie zapomnimy i nie będziemy mieć żadnej wymówki aby wykręcić się od obowiązku. Na sprzątanie warto wyznaczyć określony dzień tygodnia i regularnie porządkować mieszkanie. Nie warto doprowadzać do dużego bałaganu, zaoszczędzimy sporo czasu jeśli będziemy systematycznie czyścić niewielki bajzel.

Mycie szyb nie jest dla nikogo przyjemnością. Znając kilka sposobów na szybkie i sprawne ich mycie, zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. Do mycia szyb i okien zazwyczaj używamy specjalistycznego płynu i papierowego ręcznika. Takie połączenie zazwyczaj kończy się nieestetycznymi smugami, które mogą doprowadzić do szału. Zamiast papierowego ręcznika wykorzystajmy starej czarno białej gazety. Smugi nie pojawią się a sam proces będzie trwał zdecydowanie krócej. Jest to świetny sposób by wykorzystać starą makulaturę przed jej wyrzuceniem. Możemy wycierać gazetami szyby, lustra i wszelkie szklane powierzchnie. Efekt zawsze będzie świetny.

Skorzystaj z dobrych rad

Oby odświeżyć zakurzony dywan nie musimy od razu oddawać go do pralni. Jeśli porządne odkurzanie nie przynosi oczekiwanych efektów, warto zastosować starą metodę, którą z pewnością znają wszystkie babcie. Wystarczy posypać dywan obficie sodą oczyszczoną, którą możemy z łatwością kupić w każdym sklepie. Rozsypaną sodę pozostawiamy na kilka godzin, a następnie wciągamy ją odkurzaczem. Dywan będzie jaśniejszy, pozbędziemy się zabrudzeń i nieprzyjemnego starego zapachu. Tym sposobem pozbędziemy się również roztoczy gromadzących się między materiałem. Sodę możemy zastosować również do odświeżenia naszego materaca. Stosuje się ją identycznie jak przy czyszczeniu dywanu. Podczas odkurzania, bardzo problematyczny jest ciągnący się i plączący kabel, który bardzo przeszkadza w wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Zamiast ciągnącego się przez cały dom przedłużacza, lepiej będzie przepinać kabel do gniazdka w każdym pokoju. Zaoszczędzimy sporo czasu a zyskamy dużo wygody. Nasze odkurzanie również będzie zdecydowanie bardziej efektywne. Jeśli jednak zdecydujemy się używać przedłużacza, końcówki kabli zawińmy w luźny węzeł i dopiero zepnijmy. Możemy również spiąć je gumką recepturą. Te zabiegi zapobiegną rozłączaniu się kabli i ułatwią nam pracę.

Jeśli chcemy nabyć skuteczny sprzęt do sprzątania to Clean Med okaże się najlepszym wyborem.