Jak znaleźć dobrą firmę oferującą pracę dla kierowców?

Poszukując pracy często kierujemy się jedynie prestiżem marki oraz wysokością wynagrodzenia. Należy jednak pamiętać, że nasz kontakt z pracodawcą nie będzie ograniczony jedynie do przesyłania pieniędzy na konto i wpisania firmy jako dobrej pozycji w CV. Praca w firmie to tak naprawdę codzienny kontakt z ludźmi, dlatego bardzo istotne najpierw jest sprawdzenie, czy wybrany przez nas pracodawca dba o swoich pracowników.

 

Cechy dobrej firmy

Przede wszystkim dobra firma będzie wypłacalna. Nie chodzi tylko o kapitał jaki dysponuje firma. Wypłacalność pracodawcy świadczy o jego szacunku wobec swoich pracowników. Dobry pracodawca nie podejmie ryzyka, przez które nie będzie w stanie opłacić swoich pracowników. Każdemu zależy na stabilizacji. Najczęściej posiadamy kredyty — hipoteczne, ale też po prostu na codzienny sprzęt RTV i AGD, dlatego istotne jest dla nas stałe zatrudnienie. Firma, która ceni swoich pracowników zapewni im spokój związany ze stałym zatrudnieniem. W pracy kierowcy potrzebne jest też zaufanie i pewna lojalność, która kierowana jest nie tylko od strony pracownika do pracodawcy, ale też odwrotnie. Jadąc w długą trasę, musimy mieć pewność, że pracodawca zapewni nam wszelkie potrzebne do życia kwestie. Nawet jeżeli ulegniemy wypadkowi lub ciężarówka zostanie okradziona. Dobry pracodawca zadba o naszą wygodę, udostępni najlepszy sprzęt, byśmy mogli wykonywać swoje cele poprawnie. A także umożliwi rozwój.

Lkw fredrich Katowice

Jak znaleźć pracodawcę

Szukanie pracodawcy nie jest prostym zadaniem. Naszej kolejnej pracy stawiamy wiele wymagań, dlatego ważne jest, by wszystkie potrzebne informacje były na wyciągnięcie ręki. Możemy korzystać z wielu portali z ogłoszeniami o pracę, jednak w ich gąszczu znajdziemy zarówno te dla kierowców, jak i bibliotekarzy czy opiekunek do dzieci. Trudno jest znaleźć pożądane treści w takim chaosie informacyjnym, dlatego warto korzystać z katalogów TSL, czyli katalogach Transportu Spedycji Logistyki. Jednym z tego typu internetowych katalogów branżowych jest http://opinia-spedycje.pl/. Wykazy firm sporządzane przez moderatorów tego typu katalogów internetowych są o wiele rzetelniejsze niż informacje zamieszczone na grupach facebookowych czy portalach ogłoszeniowych. Oferty firm podzielone są regionami, w których znajdują się placówki. Taki podział bardzo ułatwia szukanie. Dodatkowo poszukując pracy warto zwrócić uwagę na opinie wystawiane przez obecnych lub byłych pracowników. Portal pozwala na ich przeczytanie, a administratorzy zapewniają rzetelność informacji zawartych w opiniach. Dzięki temu z marszu możemy dowiedzieć się, czy warto starać się o pracę u danego pracodawcy. Dodatkowo moderatorzy strony kontrolują aktualność informacji. Mamy więc pewność, że e-mail pod który wyślemy nasze CV będzie prawidłowy.

Poszukując pracodawcy warto zwrócić uwagę na wiele aspektów prezentowanych w ogłoszeniach. Dodatkowo warto skorzystać z katalogów branżowych, które przybliżają nam wiedzę na temat pracodawców z całego kraju. Mamy możliwość nie tylko porównania firm, ale też zaznajomienia się z bardzo cennymi opiniami byłych pracowników. Poprzez umieszczanie takich opinii na stronie katalogu, społeczność kierowców może się ze sobą komunikować i ułatwić w ten sposób pracę. Dodatkowo korzystając z opinii zamieszczanych na portalu możemy uniknąć wpadnięcia w tarapaty i oszustw, jakie niestety zdarzają się w tej trudnej branży. Dobierając pracodawcę pomyślmy nie tylko o pensji, ale też o oferowanych przez pracodawcę dodatkach, takich jak karnety na siłownię czy pakiety medyczne.