Jakie cechy powinien mieć dobry DJ na wesele?

Chyba tak naprawdę każdy z nas był przynajmniej na chociaż jednym weselu, na którym było ono prowadzone przez DJa. W zasadzie to pomimo tego, że na przestrzeni minionych lat zawód DJa mocno upadł to tak naprawdę trudno sobie wesele bez DJ wyobrazić. Upadek tego właśnie zawodu wynika z pewnego rodzaju tandetności czy też z braku profesjonalizmu.

Jednak z DJami jest naprawdę różnie. Jedni prowadzą zabawy lepiej, a inny gorzej. Chyba każdy z nas zetknął się w czasie swojego życia z osobami, które uprawiały zawód jakim jest DJ, a nie miały ani charyzmy, ani nawet doświadczenia. Co jak co, ale zdecydowanie nie każda osoba nadaje się do tego by DJem być. Warto wybierać profesjonalistów.

Niektóre osoby, nie przyjmują tego do wiadomości i niestety uprawiają ten zawód mimo tego, że nie posiadają odpowiednich cech charakteru. A właściwie to jakie cechy charakteru wodzirej posiadać powinien? W pierwszej kolejności bardzo ważne jest, by wodzirej wzbudzał zaufanie oraz cieszył się olbrzymim autorytetem. Dlaczego jest to tak ważne? Jest to tak ważne ponieważ możliwość pewnego panowania nad tłumem zdecydowanie wymaga od DJa pozyskania u niego pewnego posłuchu.

Jak pomóc wodzirejowi?

Jeśli wodzirej nie będzie w stu procentach pewny tego co robi i nie będzie wykonywał swojej pracy z olbrzymią pasją to wszyscy weselni goście w bardzo szybki sposób wyczują. Przez to bardzo niechętnie będą uczestniczyły w zabawach czy też bawić się samodzielnie. Jednak autorytet może być także zbudowany w pewny sposób odgórnie. Gdy wodzirej jest bezpośrednio powołany przez Parę Młodą to zdecydowanie wodzireja stawia go w nieco lepszym świetle. Jednak nawet w tym momencie nie może być tak, że wodzirej na wesele nie posiada charyzmy. Nawet gdy goście trafią się fajni i będą bardzo chętnie angażować się w różnego rodzaju zabawy to mogą bardzo szybko zmienić zdanie, gdy brak pasji zostanie odkryty.

Strój do pracy DJ-a

Świetnie jest gdy wodzirej posiada przyjemną aparycję, jest schludny oraz jest zadbany. Ubiór musi być adekwatny do każdej sytuacji. Najczęściej jeśli mowa o ubierze na wesele to wybierać powinniśmy najczęściej frak. Gdy DJ jest odpowiednio ubrany to zdecydowanie unikniemy kojarzenia się z tandetą. Wodzirej także ma stały kontakt podczas wesela z mikrofonem. Między innymi dlatego obowiązkowo musi być dobrym mówcą oraz musi swobodnie korzystać ze swojego językowego bogactwa. Wady wymowy czy też niechlujstwo w konstruowaniu wypowiedzi sprawią, że będzie on totalnie dla otoczenia niezrozumiały. Wydawać by się mogło, że taka osoba nie traktuje poważnie swojej pracy oraz także jej nie szanuje. dj wodzirejobowiązkowo musi w pewnym stopniu „uwodzić” swoim słowem, musi mówić treściwie oraz także musi obowiązkowo być dowcipny oraz zabawny. Dlatego też między innymi dlatego nie powinniśmy podejmować decyzji o wyborze wodzireja zbyt pochopnie oraz w sposób nieprzemyślany i nie do końca trzeźwy. Musimy o tym wiedzieć i musimy zdawać sobie z tego sprawę. W końcu wesele ma się raz w życiu.