Jakie porady dla przyszłej mamy?

Z kobietami tak jest, że gdy tylko zobaczą dwie kreski na ciążowym teście od razu udają się na zakupy. Zakupują wszystko co jest im przyszłym dziecku potrzebne od całej wyprawki do mebli, wózka, kołyski, łóżeczka oraz przewijaka. Z czym jak z czym, ale akurat z robienie zakupów kobiety problemu nie mają. W całym tym szale niestety zdarza się tak, że skupiając całą swoją uwagę na dziecku zapomniały o sobie. Dlatego też zaznajomienie się z poradami dla przyszłych mam jest koniecznością. A jakie to porady dla mam? Po pierwsze należy zwrócić uwagę na ubrania ciążowe. Konieczny jest zakup przynajmniej dwóch biustonoszy.

O czym warto pamiętać

Niestety nie są to sexy staniki czy pushupy. Tak naprawdę musimy zwrócić uwagę by biustonosze były bawełniane i przystosowane do karmienia piersią. Biustonosze takie pozwalają jednym ruchem odsłonić brodawkę, którą przyjdzie nam karmić nasze dziecko. Najlepiej zakup biustonosza powinnyśmy pozostawić na czas zaawansowanej ciąży. Dlaczego? Ponieważ biust podczas ciąży bardzo szybko ulega zwiększeniu i pewnych kwestii nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Na zakupie biustonoszu nie należy oszczędzać. Powinniśmy dokupić także dół. Na początku połogu bardzo przydatne okażą się jednorazowe majtki. Również potrzebna będzie bielizna nocna. Na początek bielizną nocną powinny być koszule nocne. Najlepiej także by były wykonane w stu procentach z bawełny. Nie powinny być ani zbyt długie, ani także zbyt krótkie. W sklepach z odzieżą ciążową znajdziemy także specjalne koszule dla matek karmiących. Oprócz samej odzieży kobiety w ciąży powinny zaznajomić się z poradami dla mam dotyczącymi kosmetyków dla kobiet w ciąży. Porady takowe znajdziemy na portalu dla mam takim jak mojniemowlak.pl.

mamajakty

Dobre rady zawsze w cenie

Co więc portal dla mam ma nam do powiedzenia odnośnie kosmetyków w ciąży? Najważniejsze spośród kosmetyków dla kobiet w ciąży są kosmetyki, które pomogą nam dbać o higienę miejsc intymnych już po porodzie. Są one w zasadzie niezbędne. Najlepiej kupić kilka paczek podpasek ponieważ w szpitalu możemy takowych nie dostać. Po najgorszym czasie będziemy mogły wymienić podpaski na wkładki higieniczne. Musimy jednak zwrócić uwagę by były nieperfumowane. Mało, która kobieta wie, że konieczny jest także zakup szarego mydła. To właśnie mydło szare jest najlepszym środkiem do mycia naszych okolic intymnych po tym jakże trudnym okresie. Oprócz ubrań i kosmetyków również różnego rodzaju akcesoria okażą się bardzo pomocne. Jednak musimy wiedzieć które. Bowiem niektóre z nich mogą się okazać zdecydowanie tylko i wyłącznie wymysłem producentów. Bardzo pomocne mogą okazać się zarówno kapturki na brodawki oraz silikonowe osłonki. Zarówno pierwsze jak i drugie ułatwiają karmienie szczególnie w wklęsłych brodawkach czy też w przypadku pogryzionych brodawek. Powinnyśmy także kupić muszle laktacyjne najlepiej wentylowane. Są one noszone w biustonoszu. Zdecydowanie chronią przed różnego rodzaju otarciami oraz zbierają sączące się mleko. Przynoszę one niebywałą ulgę bardzo napiętym piersiom. Nie są on jedna konieczne. Bowiem wiele kobiet radzi sobie bez nich.