Jakie są zalety chust do noszenia dziecka?

W ostatnim czasie wzrasta świadomość rodzicielska. Rodzice wybierają dla swoich dzieci zdrowsze produkty sprawdzając przy tym skład na etykietach. Szukają obuwia, które prawidłowo uformuje stopę. Istotne jest też, to w jaki sposób transportujemy naszą pociechę. Coraz częściej wózki i nosidła odchodzą do lamusa na rzecz chust. Dzieje się tak, ponieważ chusty okazują się znacznie bardziej mobilne od wózków. A także okazują się być świetnym sposobem na trzymanie naszego dziecka pod stałą opieką.

 

Zwiększenie mobilności

Niestety wciąż duża część miejskiej infrastruktury jest nieprzystosowana do poruszania się z wózkiem dziecięcym, dlatego chusta okazuje się wspaniałym rozwiązaniem. Umieszczając dziecko w chuście będziemy mogli swobodnie się przemieszczać, ponieważ eliminujemy dodatkowy balast – jakimi były wózek czy nosidło. Kolejnym plusem są wolne ręce. Bez problemu możemy w każdej chwili sprawdzić, czy z naszą pociechą wszystko w porządku. Dziecko umieszczone na piersi przy ciele dodatkowo odczuwa wszystkie wrażenia poprzez naturalne reakcje organizmu matki.

Wiadomym też jest, że nosząc nosidło czy też prowadząc wózek – nasze dłonie są zajęte. Zmienia się to, kiedy założymy chustę. Możemy wówczas pracować z dzieckiem w ogrodzie, chodzić na spotkania towarzyskie, a nawet tańczyć. Takie zachowania to też świetny sposób na proces nauki, by dziecko mogło od najmłodszych lat uczyć się przebywać w społeczeństwie. Kiedy umieszczamy dziecko w chuście – staje się ono częścią społeczności. Niestety wózki tworzą podświadomą barierę, która alienuje dziecko.

 chusty tkane

Uspokajanie i usypianie

Częstym kłopotem jest, że dziecko nie chce zasnąć dopóki nie weźmiemy go na ręce. Noszenie dziecka w chuście działa na nie uspokajająco i podświadomie przypomina okres przed urodzeniem. Otaczający je zapach rodzica, ciepło, głos i bicie serca, to najlepsze kołysanki dla naszej pociechy. W ten  sposób dziecko czuje się naturalnie i spokojnie zaśnie. My w tym czasie umożliwimy sobie wykonywanie dodatkowych czynności.

Noszenie dzieci w chustach posiada wiele zalet. Ten naturalny sposób to część wychowania i przystosowywania dziecka do życia pomiędzy ludźmi. Chusty okazują się świetnym rozwiązaniem nie tylko w domu, podczas drobnych prac czy usypiania, ale też podczas spacerów czy spotkań towarzyskich. Noszenie dziecka w chuście to też świetny sposób na podróżowanie. Nie musimy wówczas ograniczać się tylko do miejsc, w których wjazd wózkiem jest dozwolony czy możliwy. Okazuje się, że koncerty, muzea, galerie stoją do nas otworem. Warto również zwrócić uwagę na pozytywne aspekty rozwojowe, które przebiegają podczas dorastania dzieci w chustach. Dzieci, które noszone są w chustach w młodym wieku znacznie lepiej asymilują się w społeczności, są znacznie bardziej otwarte.

 

Myślisz o zakupie chusty?  Bebe.sklep to miejsce gdzie znajdziesz szeroki wybór chust do noszenia dziecka! Różne materiały, rodzaje oraz fasony, a to wszystko w bardzo przystępnych cenach. Ofertę sklepu sprawdzisz na stronie – www.bebe.sklep.pl/chusty-nosidla.