Jakiego rodzaju zabiegi oferuje chirurgia plastyczna?

chirurgia plastyczna

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo. Dlatego też inwestujemy w różnego typu kremy i kosmetyki, które mają za zadanie wesprzeć nas w nierównej walce z czasem. Często jednak okazuje się, że stosowane przez nas specyfiki nie do końca spełniają nasze oczekiwania – chcemy czegoś więcej, lepszego efektu. I wtedy z pomocą przychodzą nam medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna i zabiegi.

Dlaczego korzystamy z chirurgii plastycznej?

Kobiety w różnym wieku mają, jak się okazuje, bardzo odmienne oczekiwania względem swojej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Te najmłodsze (zazwyczaj trzydziestolatki) przychodzą z bardzo sprecyzowanymi planami: wiedzą dokładnie co chcą zrobić i jaki efekt osiągnąć. Bardzo często decydują się na zabiegi, które nadadzą im „bardziej poważny” wygląd – ma to im pomóc na początku kariery zawodowej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja u kobiet bardziej dojrzałych. Zazwyczaj nie wiedzą, jakie dokładnie zabiegi będą dla nich najlepsze, swoje cele formułują ogólnie: chcą wyglądać młodziej, bardziej świeżo. Podstawowym zadaniem lekarza jest pomoc zarówno jednym i drugim – tak, aby poczuły się pięknie we własnej skórze.

chirurgia plastyczna

Zabiegi upiększającej dla kobiet

Z jakiego typu zabiegów możemy skorzystać? Pula jest bardzo szeroka – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Oczywiście kolejnym aspektem, branym pod uwagę podczas doboru zabiegów odpowiednich dla siebie, jest zasobność portfela. Najczęściej jednak pacjentki decydują się na:

– regenerację skóry – sposobów jest wiele: zasadniczo by cera była promienna i gładka, wykonuje się serię pilingów chemicznych (stosuje się do nich specjalne, silnie działające preparaty złuszczające, dostępne tylko dla lekarzy). Są jednak również inne sposoby – dobre efekty daje zabieg laserem frakcyjnym (wiązka światła dziurkuje skórę, która później intensywnie się odnawia) albo mezoterapia (płytkie wstrzykiwanie w skórę mieszanki składników odżywczych i nawilżających).

– likwidacja zmarszczek – tutaj z pomocą przychodzi owiany sława botoks lub wypełniacze naturalne – np. z tłuszczu pobranego wcześniej od pacjentki. W drugim przypadku zabieg jest łatwiejszy i daje bardziej naturalny efekt. Ważne, aby decydując się na wypełniacze zachować umiar – nadmiernie wygładzona twarz nie dodaje uroku, a wręcz przypomina groteskową maskę.

– korekta kształtu twarzy – na tego typu rozwiązanie decydują się najczęściej starsze pacjentki, u których owal twarzy nieco się rozmył. Lekarz może nie tylko pomóc im odzyskać kształt twarzy, ale też skorygować np. kształt nosa, aby złagodzić rysy, wyostrzone przez upływ czasu.

– poprawa wyglądu ust – co raz bardziej popularny zabieg, stosowany zarówno u bardzo młodych, jak i bardziej dojrzałych pacjentek, które marzą o seksownych, pełnych ustach, które kojarzą się z młodością i pewnością siebie. To kolejny zabieg, przy którym słowo umiar powinno być priorytetem, aby nie zmienić twarzy pacjentki w monstrum.