Jakiego rodzaju zabiegi oferuje chirurgia plastyczna?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo. Dlatego też inwestujemy w różnego typu kremy i kosmetyki, które mają za zadanie wesprzeć nas w nierównej walce z czasem. Często jednak okazuje się, że stosowane przez nas specyfiki nie do końca spełniają nasze oczekiwania – chcemy czegoś więcej, lepszego efektu. I wtedy z pomocą przychodzą nam medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna i zabiegi.

Dlaczego korzystamy z chirurgii plastycznej?

Kobiety w różnym wieku mają, jak się okazuje, bardzo odmienne oczekiwania względem swojej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Te najmłodsze (zazwyczaj trzydziestolatki) przychodzą z bardzo sprecyzowanymi planami: wiedzą dokładnie co chcą zrobić i jaki efekt osiągnąć. Bardzo często decydują się na zabiegi, które nadadzą im „bardziej poważny” wygląd – ma to im pomóc na początku kariery zawodowej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja u kobiet bardziej dojrzałych. Zazwyczaj nie wiedzą, jakie dokładnie zabiegi będą dla nich najlepsze, swoje cele formułują ogólnie: chcą wyglądać młodziej, bardziej świeżo. Podstawowym zadaniem lekarza jest pomoc zarówno jednym i drugim – tak, aby poczuły się pięknie we własnej skórze.

chirurgia plastyczna

Zabiegi upiększającej dla kobiet

Z jakiego typu zabiegów możemy skorzystać? Pula jest bardzo szeroka – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Oczywiście kolejnym aspektem, branym pod uwagę podczas doboru zabiegów odpowiednich dla siebie, jest zasobność portfela. Najczęściej jednak pacjentki decydują się na:

– zabiegi związane z piersiami – jest to najbardziej widoczna część ciała, na którą kobiety zwracają szczególną uwagę. Wiele z nich ma kompleksy z powodu zbyt małych piersi. Zabiegi, jakie można dziś odbyć, to między innymi powiększanie lub pomniejszanie piersi, usuwanie guzków, podniesienie piersi lub ich rekonstrukcja poprzez wykorzystanie implantów.

– likwidację zmarszczek – tutaj z pomocą przychodzi owiany sławą botoks lub wypełniacze naturalne – np. z tłuszczu pobranego wcześniej od pacjentki. W drugim przypadku zabieg jest łatwiejszy i daje bardziej naturalny efekt. Dziś, dość popularnym zabiegiem jest wycięcie tatuażu lub wszelakich zmian skórnych. Do tego, lekarze podejmują się operowania blizn w celu ich korekty.

– korektę kształtu twarzy – na tego typu rozwiązanie decydują się najczęściej starsze pacjentki, u których owal twarzy nieco się rozmył. Lekarz może nie tylko pomóc im odzyskać kształt twarzy, ale też skorygować np. kształt powiek lub małżowin usznych, których wygląd może powodować kompleksy u niektórych osób.

Nie można jednak zapomnieć o tym, iż pierwotnym celem chirurgii plastycznej była poprawa wyglądu ciała po wypadkach, poważnych poparzeniach czy odmrożeniach. Dobry zespół chirurgów zaoferuje swoim pacjentom korekcję powikłań po szkodliwym działaniu czynników zewnętrznych. Polecamy CMSanitas – centrum medyczne, w którym można odbyć bezpiecznie wiele zabiegów.