Kabaret Ławeczka — dlaczego powstał?

Ranczo to kultowy już serial, który podbił serca milionów widzów. Za jego sukces odpowiadają niezwykle barwne postacie, błyskotliwe dialogi i życiowe przedstawienie problemów ludzi mieszkających w małej wsi. Serial doczekał się aż 10 sezonów i filmu kinowego, a jego niesłabnąca popularność, sprawiła, że do dziś Ranczo uważane jest za jeden z najlepszych polskich seriali komediowych. Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2009, 2015 i 2016 w kategorii Serial, a także Super Telekamerę Roku.

Serial Ranczo opowiada o życiu mieszkańców fikcyjnej miejscowości Wilkowyje, w której pierwsze skrzypce wiodą skłóceni bracia ksiądz i wójt (fenomenalna rola Cezarego Żaka), do której nagle wprowadza się Amerykanka Lucy (Ilona Ostrowska), która odmieni życie wszystkich mieszkańców.

Na czym polega sukces Rancza?

Niewątpliwym sukcesem produkcji są niezwykle barwne postacie drugoplanowe. Największą popularnością cieszyli się panowie z ławeczki przed wiejskim sklepem, których dialogi przemyślenia życiowe przeszły już do historii.

ławeczka ranczoPoczątkowo bywalcami ławeczki byli — Jan Japycz (grany przez Leona Niemczyka), był to najbardziej doświadczony bywalec Ławeczki. Znał język niemiecki, którego nauczył się za czasów okupacji. Po śmierci aktora zastąpił go Stach Japycz (Stanisław Pieczka) bardzo szanowany nestor wsi. Emanuje spokojem i optymizmem, często spokojnie doradza innym ławeczkowiczom. W podeszłym wieku bierze ślub z Michałową, gospodynią księdza proboszcza. Kolejnym bywalcem ławki jest Maciej Solejuk (Sylwester Maciejewski) nerwowy spiskowiec, ma żonę Kazimierę i siedmioro dzieci, Tadeusz Hadziuk (Bogdan Kalus) – mąż Celiny, jest dość spokojny i często formułuje wiele złotych myśli. Patryk Pietrek (Piotr Pręgowski) – najmłodszy z bywalców przysklepowej ławeczki. Jest to wesoły, sympatyczny i pomocny mężczyzna. Wraz z żoną założył zespół disco polo Duo Spoko.

Czym jest kabaret „Ławeczka”?

Kabaret „Ławeczka” został stworzony na fali popularności „Rancza”. Niezwykła sympatia, jaką widzowie darzą panów spod sklepu w Wilkowyjach, sprawiła, że świetni aktorzy odgrywający tę rolę postanowili kontynuować temat. Ten wyjątkowy kabaret tworzą: Pietrek (Piotr Pręgowski), Hadziuk (Bogdan Kalus) oraz Solejuk (Sylwester Maciejewski). Znakomici artyści przenoszą ławeczkę z „Rancza” na scenę kabaretową, a widzowie mają ulubiony serial na wyciągnięcie ręki! W swoich występach w niepowtarzalnym stylu komentują otaczający nas świat, formułując niezwykle zabawne złote myśli i filozofię, ale nie tylko! Występ polega także na tym, że panowie tańczą i śpiewają, wykonując niesamowite show! Kabaret Ławeczka Ranczo zapewni niezapomniane chwile i przednią (oraz inteligentną) rozrywkę każdej widowni.

ławeczka ranczoDodatkowym atutem tego świetnego programu jest to, że autorem programu kabaretu jest scenarzysta „Ranczo” Robert Brutter. Dodatkowo dla widzów przewidziane są atrakcje muzyczne w cyklu „Pietrek śpiewa”, w którym można usłyszeć największe przeboje z serialu, ale także inne, popularne piosenki, w wykonaniu ogromnego talentu komediowego, jakim jest Piotr Pręgowski.

Kabaret “Ławeczka” to wspaniała rozrywka dla każdego. Aktorzy z serialu Ranczo wykonują wspaniałą pracę, kontynuując żywot doskonale napisanych postaci na potrzeby kultowego serialu. Była to ogromna potrzeba widzów, którzy tęsknili za świetnymi przemyśleniami Pietrka, Hadziuka i Solejuka. Teraz można oglądać te wspaniałe sceny na żywo! Występy kabaretu Ławeczka ranczo to inteligentna rozrywka, która rozbawi i zachwyci kunsztem aktorskim nawet najbardziej wymagającą widownię. Jest to atrakcja, której nie można przegapić!