Kiedy stosuje się usieciowany kwas hialuronowy?

Jest wiele czynników, które wpływają na kondycję naszej skóry. Zmienia się ona z dnia na dzień i dbanie o jej dobrą kondycję może być naprawdę wymagające, zwłaszcza z upływem lat. Z wiekiem skóra, szczególnie na twarzy staje się mniej elastyczna i pozbawiona jędrności. Jest to oczywiście naturalny zabieg, który nie ujmuje uroku, natomiast coraz więcej ludzi decyduje się niwelować pewne defekty, by po prostu czuć się lepiej w swoim ciele.

Takim osobom z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, które mają na celu praktycznie odmienić nasz wygląd. Jednym z najczęściej wybieranych i stosowanych preparatów przy podejmowaniu takich kroków jest usieciowany kwas hialuronowy.

Czym jest taki kwas?

Na pewno większość osób słyszała o samym kwasie hialuronowym. Jest on wytwarzany naturalnie przez skórę człowieka, ale jego cząsteczki są również dodawane do wielu różnych kosmetyków. Kwas ten w przeciwieństwie do innych używanych w kosmetologii związków chemicznych jest najmniej inwazyjny, dlatego też można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Z biegiem czasu sam się on wchłania, a jego częste używanie może znacznie poprawić stan skóry, bez ryzyka komplikacji.

Sam kwas usieciowany jest podtypem tego związku, który jak wynika z nazwy, zostaje poddawany procesowi sieciowania. Dzięki temu jest on w stanie dłużej utrzymać się w skórze, a poprzez odpowiednie dozowanie można budować jego plastyczność i sztywność, które idealnie wymodelują i ujędrnią skórę.

Kiedy stosuje się kwas usieciowany?

Z powyższego opisu można więc wywnioskować, że ten rodzaj kwasu stosuje się iniekcyjnie w wielu zabiegach medycznych i plastycznych, takich jak np.:

  • modelowanie konturu twarzy,
  • poprawa kształtu ust i nosa,
  • wolumetria,
  • wypełnianie zmarszczek.

Wszystkie powyższe zabiegi dotyczą twarzy, natomiast nie ma przeciwwskazań, by stosować ten kwas również w innych partiach ciała, np. na udach, by pozbyć się cellulitu, czy zwyczajnie usunąć efekty starzenia się skóry. Możliwości jest naprawdę sporo i wszystkie bez problemu mogą być konsultowane z chirurgiem plastycznym czy kosmetologiem.

Trwałość

Naturalny kwas hialuronowy czy dostępne na rynku produkty z tym kwasem, a nawet wypełniacze hialuronowe nie zawierają tak dużego stężenia tego związku, by trwale utrzymał się on w skórze, a widoczność zmian była bardzo zauważalna, dlatego w tych wypadkach konieczna jest systematyczna i częsta jego aplikacja.

Jeśli zaś chodzi o iniekcję usieciowanego kwasu hialuronowego, to właśnie za pomocą wstrzykiwania tego bardziej sztywnego związku jest on się w stanie utrzymać w ustach, zmarszczkach itd. znacznie dłużej (nawet do 2 lat). Wszystko za sprawą sieciowania – preparat ten wywołuje zauważalne zmiany i zostaje rozłożony przez organizm dopiero po wielu miesiącach.

Specyfika aplikacji

Widać więc, że choć igłowa aplikacja kwasu hialuronowego jest nieco mniej popularna niż choćby stosowanie kremów z tym składnikiem, to przynosi niewątpliwie dużo lepsze i trwalsze (ale nie wieczne) efekty.

Czasem jednak pojawia się problem, gdyż aplikacja kremu jest niewątpliwie dużo łatwiejsza niż odpowiednie wstrzykiwanie dobie kwasu i aby wykonać ten zabieg, należy udać się do odpowiedniego specjalisty, co zabiera nasz czas i pieniądze.

Jest to jednak dużo łatwiejsze, niż się wydaje. W dzisiejszych czasach zabiegi kwasowe stały się naprawdę popularne i coraz więcej ludzi wybiera się na nie tak często jak na hennę brwi czy laminację rzęs. Dzięki temu coraz więcej salonów piękna decyduje się na wprowadzenie tej usługi w naprawdę korzystnych cenach.

Zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego w Gdyni są już praktycznie stałą ofertą tamtejszych kosmetologów, gdyż współcześnie nie ma łatwiejszego i trwalszego sposobu na to, by skutecznie zniwelować niektóre defekty naszej skóry czy poprawić jej wygląd.

kobiety z kremem i maseczkami

Podsumowanie

Można więc zauważyć, że stosowanie usieciowanego kwasu hialuronowego nie jest tak dużym problemem, a na pewno pozwala zauważyć efekty zaraz po jego iniekcji. Wbrew pozorom zabieg ten jest wykonywany naprawdę często, ponieważ nawet zwykłe pozbycie się zmarszczek sprawia, że czujemy się lepiej w naszej skórze niezależnie od wieku.