Kiedy warto wypożyczyć samochód dostawczy lub bus?

Wybierając się na wyjazd integracyjny z pracownikami lub kiedy wykonujemy większe zlecenie i akurat tym razem potrzebna jest nam większa flota — możemy zdecydować się na wypożyczenie pojazdu. To doskonały sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Kiedy potrzebujemy dowieźć naszych pracowników na oddalone od miasta szkolenie lub po prostu postanowiliśmy wyruszyć z nimi na wyjazd integracyjny — świetnym pomysłem jest wynajęcie samochodu, który pozwoli nam na przewiezienie odpowiedniej liczby osób. Będziemy mogli spokojnie dotrzeć na miejsce, nie martwiąc się czy nie zgubiliśmy drugiego auta z resztą ekipy.

 

Wypożyczalnia samochodów w trudnej sytuacji

wynajem samochodów dostawczychZdarza się, że akurat w danym okresie większa ilość klientów niż zwykle potrzebuje naszej pomocy. Jednak nasza flota jest zbyt mała. Jeśli odmówimy — klient zapewne się do nas nie zgłosi, ponieważ odrzuciliśmy jego ofertę. Dlatego też warto jest wynająć samochód, by w oczach naszego klienta wyjść na osobę rzetelną, która wykona powierzone zadanie bez względu na wszelkie przeszkody. Może też zdarzyć się, że pojazdy, które posiadamy są zbyt małe na przewiezienie danego towaru. To również idealny moment na wypożyczenie odpowiedniego samochodu.

 

Jak rysują się ceny za wynajem samochodów dostawczych

Wysokość cen zależna jest od rodzaju pojazdu oraz ilości miejsc dla pasażerów, a także długości wypożyczenia. Tak więc jeśli zależy nam na klasycznym busie do przewozu, w którym obok kierowcy zmieszczą się jeszcze dwie osoby — kwoty będą do siebie zbliżone. Oczywiście jeżeli zdecydujemy się na dwuosobowy pojazd o ładowności do 500 kilogramów kwota za wynajem będzie znacznie niższa od kwot za busy — to około 129 złotych za dzień, jeżeli wynajem potrwa maksymalnie niecały tydzień. Później kwoty spadają i kończą się na 69 złotych. W przypadku busów typu sprinter cena waha się od 159 do 195 złotych od doby za najkrótszy czas wypożyczenia. W przypadku kwoty 159 złotych — mamy do dyspozycji średni furgon o długości 2,93 metra i ładowności do 1200 kilogramów. Już w kwocie 179 złotych za dobę możemy dysponować furgonem o ładowności 1300 kilogramów i długością 3,73 metra. Opcja za 195 złotych za dobę zawiera w sobie furgon super maxi, którego długość wynosi aż 4,40 metra.

 

Ceny w przypadku przewozu osobowego

Istnieje również możliwość wynajęcia busa 7 osobowego, którego ładowność wynosi 1100 kilogramów. Ta opcja doskonale sprawdzi się, kiedy potrzebujemy przewieźć towar wraz z brygadą. Długość takiego busa wynosi 3,2 metra. Kwota wynajmu zaczyna się od 195 złotych za dobę w najkrótszym okresie wypożyczenia, jednak jeśli bus okaże się niezbędny dłużej — kwota za dobę może wynieść 165 a nawet 109 złotych za dobę. Kiedy zapotrzebowanie na przewóz pracowników okaże się większe — możemy wypożyczyć busa dziewięcioosobowego, który posiada kilkusferową klimatyzację, a także tempomat. Takie busy w wypożyczalniach najczęściej występują w wersji long i posiadają bagażnik o długości 1,1 metra, co pozwala na swobodne przewiezienie bagaży lub narzędzi. Kwota za wypożyczenie takiego pojazdu to zaledwie 195 złotych od doby w najkrótszym okresie wypożyczenia, później kwota ta może zmaleć odpowiednio do 165 a następnie 109 złotych, w zależności od okresu wypożyczenia. Istnieje również możliwość wynajęcia kierowcy. Taryfikator zależny jest od ilości przejechanych kilometrów. Rozpoczyna się w kwocie 2,29 zł za kilometr do 100 kilometrów i maleje w kolejnych przedziałach.


Polecamy wypożyczalnię z Rzeszowa: http://rent-er.pl/