Klimatyczne miejsca noclegowe na terenie całej Polski

Klimatyczne miejsca noclegowe na terenie całej Polski

Wybierając się na wakacje, najczęściej szukamy nowocześnie urządzonych kwater noclegowych, zwracamy uwagę na to, czy są one położone blisko najbardziej atrakcyjnych obiektów w miejscowości, czy dostępna jest opcja “all inclusive” i wiele innych, nowoczesnych udogodnień. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że istnieje również całkiem dużo miejsc, w którym można poczuć prawdziwy klimat dawnych czasów i odciąć się od nowoczesnego zgiełku. Czy warto wypoczywać w takich miejscach?

Dlaczego warto wynająć domek w stylu retro?

 

Powiew dawnych czasów

Ośrodki wypoczynkowe jeszcze jakieś 10 czy 20 lat temu oferowały nam nieco inne standardy niż te, do których przywykliśmy obecnie. Warto jednak pamiętać, że dziś wynajęcie pokoju urządzonego w nieco dawnym stylu oznacza cofnięcie się w czasie głównie pod kątem stylistyki. Nadal zachowujesz dostęp do internetu, możesz korzystać z radia, telewizora i innych wykorzystywanych obecnie udogodnień. Możesz jednak wybrać wczasy w stylu lat 90., a stylistyka wynajmowanego wnętrza, jak choćby w domku w Werchowynie, może Ci w tym wyobrażeniu bardzo pomóc.

Proste, funkcjonalne wnętrze

Zdarza się możliwość wynajęcia domków, w których czuje się prawdziwą bliskość z naturą. Wystrój w takich miejscach jest wręcz surowy, by jak najmniej skupiać na nim uwagę odwiedzających. Dzięki temu dużo mniej skupisz się na tym, jakie luksusy czekają na Ciebie, jeśli zostaniesz w miejscu noclegu, a bardziej na tym, jakie ciekawe rzeczy czekają na Ciebie w pobliżu. Jeśli szukasz całkowitego wyciszenia, sprawdź ofertę domku Jarga Słowiańska Przestrzeń.

Przystępna cena

Często jest tak, że domki, pensjonaty i inne obiekty noclegowe, urządzone w nieco starodawnym stylu nie są aż tak oblegane przez wynajmujących, jak modne dzisiaj luksusowe apartamenty, w jakich możemy podziwiać piękne, wymuskane wnętrze.  Dzięki temu masz nie tylko szansę dużo łatwiej zarezerwować nocleg, a do tego możesz spędzić miłe wczasy w zamian za niewielką cenę. Sympatyczne ceny i miły wystrój znajdziesz m.in. w domu gościnnym “Ustronianka”, położonym w Ustroniu Morskim.

Zaciszna lokalizacja

Często jest tak, że tchnące dawnymi czasami obiekty noclegowe są często usytuowane w miejscu, w którym możesz zapomnieć o wszechobecnym hałasie. Niemniej jednak wciąż możesz zachować bliską odległość do centrum miejscowości i przeróżnych obiektów, do jakich najbardziej pragniesz się udać. Lokalizację w dobrym punkcie oferuje Ci m.in. domek w Bystrej, czy też w Wysowej-Zdroju.

Gdzie warto zajrzeć, wynajmując domek?

para na wakacjach

Wynajmując domek np. w Wysowej-Zdroju, warto odwiedzić sanatorium “Glinik”. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym możesz skorzystać z licznych zabiegów o niezwykle korzystnym wpływie na zdrowie. Spośród nich wyróżniamy m.in. saunę IR z aromaterapią, basen rehabilitacyjny z hydromasażami, a także gabinet kosmetyczny, w jakim również można przyjemnie spędzić czas, pielęgnując swoją urodę. 

Warta uwagi jest również Bieszczadzka Kolejka Leśna, funkcjonująca w sezonie letnim jako atrakcja turystyczna. Licząca sobie około 20 km trasa prowadzi od Majdanu do Balnicy, m.in. przez Cisną. Bieszczadzka Kolejka Leśna uważana jest za najwyżej położoną kolejkę wąskotorową w Polsce.

Klimatyczne noclegi w Polsce – co wybierzesz na swój urlop?

Aby Twój urlop był udany, nie zawsze musisz szukać apartamentów w stylu “all inclusive”. Prosto wystrojony, komfortowy pokój również ma swoje zalety i także może zapewniać Ci wszystkie udogodnienia, jakich możesz potrzebować podczas odpoczynku. Jeżeli szukasz klimatycznego noclegu, sprawdź wyszukiwarkę fajnewczasy.pl.