Krynica Zdrój – atrakcje turystyczne

Krynica Zdrój to górska miejscowość, która większości turystów kojarzy się ze spokojem, spacerami po górach i połączeniem aktywnego wypoczynku z błogim leniuchowaniem. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że to również miejscowość bogata w mnóstwo atrakcji turystycznych, które nie sposób przegapić zarówno podczas solowych wycieczek, jak i wypraw do Krynicy z całą rodziną. Jeśli jesteście fanami aktywnego wypoczynku i zamiast zwiedzania wolicie dobrą zabawę i porządną dawkę adrenaliny, w Krynicy Zdrój z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Parki linowe

Krynicki Park Linowy, położony na Czarnym Potoku w drodze na Kolejkę Gondolową to ciekawy przystanek dla kochających przygody podróżników. Na odwiedzających czeka w parku aż 8 tras o zróżnicowanych stopniach trudności, w tym takich przygotowanych specjalnie dla maluchów oraz tych, na których nawet dorosłych czekają ekstremalne emocje.

Krynicki Park Linowy to jednak jeszcze nie koniec! Niedawno otworzył się bowiem drugi park linowy w Krynicy, tym razem umiejscowiony na szczycie malowniczej Góry Parkowej – jednego z głównych punktów turystycznych miasteczka. Do dyspozycji odwiedzających są tam trzy trasy, w tym jedna dla maluchów i dwie zawieszone na wysokości 5 metrów nad ziemią. Park Linowy Mamut to ciekawa forma przerwy od tradycyjnego spaceru i szansa na wtryśnięcie do organizmu odrobiny zdrowej adrenaliny.

Spływy pontonowe i kajakowe

A jeśli nie wysokości, to może woda? Wielu mieszkańców Krynicy podkreśla, że pobyt w Krynicy bez pontonowego lub kajakowego spływu tamtejszym Popradem to właściwie pobyt stracony. Spływ wijącą się przez malownicze tereny rzeką to rozrywka zarówno dla całych rodzin, jak i osób poszukujących większych wrażeń – wszystko zależy bowiem od odcinka rzeki, który dla siebie wybierzecie.

krynica-domki.net

Sankostrada

Kto nie marzył, siedząc zimą przed telewizorem, by choć raz w życiu samemu przejechać tor saneczkowy? To przecież musi być wspaniała zabawa! Na szczęście w Krynicy Zdrój można zaspokoić swoje dziecięce fantazje i niezależnie od wieku wybrać się na tamtejszą sankostradę. Ten wielosezonowy tor saneczkowy to rynna długości około 800 metrów, podczas której organizatorzy zjazdów gwarantują niesamowite przeżycia i emocje dla wszystkich. Tor saneczkowy jest również oświetlony, co umożliwia korzystanie z niego również nocą. Choć wydawać by się mogło, że to głównie rozrywka dla dzieci, gwarantujemy, że każdy zejdzie z toru z uśmiechem.

Ścianka wspinaczkowa

Wyjazd w góry bez obowiązkowego zaliczenia ścianki wspinaczkowej? Nuda. Dlatego też w Krynicy Zdrój turyści mają szansę na skorzystanie z dobrodziejstw prężnie rozwijającej się wspinaczki i odwiedzenie tamtejszych ścianek wspinaczkowych. Rozrywka ta cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci, które na kolorowych kamykach przymocowanych do ściany mogą rozładować swoją energię i przy tym nieźle się zmęczyć. Wspinaczka to jednak również sport dla dorosłych i doskonała forma treningu siłowego, na który warto od czasu do czasu się zdecydować.

Wspinaczka to również coraz częściej zalecana forma rehabilitacji po różnorodnych urazach fizycznych ograniczających siłę i ruchomość stawów. Nad bezpieczeństwem osób wspinających się zawsze czuwają instruktorzy asekurujący uczestników znajdujących się na ściankach. Krynickie ścianki wspinaczkowe są elementem Krynickiego Parku Linowego i oferują aż 3 trasy wspinaczkowe na ściance o całkowitej wysokości aż 8 metrów. To prawdziwa dawka adrenaliny dla każdego poszukiwacza przygód i jeden z powodów, dla którego wiele ludzi decyduje się na urlop właśnie w Krynicy Zdrój.