Kto może przeprowadzić przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to innowacyjny, choć znany już od co najmniej kilkunastu lat zabieg medyczny, który pomaga w przywracaniu utraconego owłosienia głowy. Odzyskanie dawnej, gęstej czupryny może dodać pewności siebie w przypadku osób borykających się z problemem łysienia.

Przeprowadzenie przeszczepu włosów wymaga specjalistycznej wiedzy

Rzecz jasna, poprawne przeprowadzenie skutecznego, nieszkodliwego dla ludzkiego zdrowia przeszczepu włosów nie jest prostym zadaniem. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie: osiągnięcie sukcesu w tej kwestii wymaga nie lada wiedzy, doświadczenia branżowego oraz wykształcenia zdobytego w obszarze w obszarze transplantologii medycznej włosów.

Warto, by osoby zainteresowane usługami medycznymi w zakresie przeszczepu włosów brały to pod uwagę na etapie poszukiwania specjalisty oraz kliniki do przeszczepu włosów.

Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia możemy wyróżnić przynajmniej kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę — poniżej pokrótce je przedstawiliśmy. Oto i one.

  • kwestie formalne — lekarz, u którego zamierzasz przeprowadzić przeszczep włosów, powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności branżowe. Wiedza teoretyczna musi być udokumentowana dyplomem studiów medycznych oraz certyfikatami w zakresie przeszczepów włosów.
  • doświadczenie — zależność w tym przypadku jest bardzo prosta: im większe doświadczenie posiada dany lekarz w zakresie przeprowadzania przeszczepów włosów, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że wykonane przez niego prace zakończą się sukcesem. W jaki sposób możemy sprawdzić doświadczenie lekarza oraz kliniki, która go zatrudnia? Jedną z najważniejszych kwestii, jakie powinno się sprawdzić na tym etapie, jest portfolio pokazujące, jak przedstawia się stan pacjentów przed i po przeprowadzeniu przeszczepu włosów. Sprawdzenie portfolio nie daje wprawdzie stuprocentowej gwarancji, że i w Twoim przypadku zabiegi zostaną wykonane na odpowiednim poziomie. Mimo to, szanse osiągnięcia sukcesu wzrastają,
  • specjalizacja w transplantologii włosów — transplantologia włosów nie jest wprawdzie najtrudniejszą dziedziną z zakresu nauk medycznych. Mimo to trzeba upewnić się, czy dany lekarz posiada specjalizację w konkretnej dziedzinie. Przedstawiciele tej profesji powinni mieć obszerną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat takich rozwiązań jak np. FUE (ang. Follicular Unit Extraction) czy FUT (ang. Follicular Unit Transplantation). Obszerna znajomość zagadnień na ten temat pozwala dobrać najbardziej odpowiednią metodę działania w przypadku danego pacjenta.
  • opinie dotychczasowych pacjentów — dobry lekarz to taki lekarz, z którego pracy zadowoleni są pacjenci. Aby upewnić się odnośnie feedbacku, jaki otrzymuje transplantolog od klientów kliniki, można przejrzeć np. opinie zamieszczone w internecie. Żyjemy w czasach, w których zwykła wizytówka Google może pokazać nam w ciągu zaledwie kilkunastu sekund najważniejsze informacje na temat odczuć, jakie mają dotychczasowi klienci względem danej marki. Na podstawie znajdujących się w sieci ocen i opinii możemy rozeznać się, czy dana klinika estetyczna jest dobrze oceniana. Cenne mogą okazać się zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje. Niezwykle ważne jest, by komentarze te były rozbudowane — w ocenie tak drażliwych kwestii jak np. transplantologia włosów konstruktywna krytyka jest niezwykle ważna,
  • wrażenia z pierwszych konsultacji z lekarzem, który ma przeprowadzić zabieg — zdaniem niektórych samo odbycie konsultacji lekarskich może być zwykłą stratą czasu. My jednak chcemy zwrócić uwagę na inny aspekt z tym związany i pragniemy, byś porównał takie niezobowiązujące spotkanie jak… rozmowę kwalifikacyjną. Możesz wówczas — pod płaszczykiem uprzejmości i small-talku – ocenić, czy dany lekarz ma profesjonalne podejście do swojej, jakie metody działania preferuje oraz w jaki sposób podchodzi do powierzonych mu obowiązków.

Przeszczep włosów przeprowadza lekarz, nie kosmetolog!

Zanim jeszcze dokonasz wyboru kliniki, która przeprowadza zabieg przeszczepu włosów, musisz wiedzieć, że wykonaniem go musi zająć się lekarz, nie kosmetolog. Przeszczep włosów to zadanie przeznaczone dla dyplomowanego chirurga, który specjalizuje się w obszarze medycyny estetycznej oraz transplantacji włosów.

włosy

Tymczasem kosmetolog, choć również ma pewną wiedzę na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie zajmuje się samodzielnie przeszczepami włosów. Jedynie skorzystanie z pomocy doświadczonego, posiadającego odpowiednią specjalizację lekarza daje Ci szansę na to, że zabieg zostanie wykonany w taki sposób, by móc zapewnić Ci nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo.