Który Dj jest odpowiedni?

Każdy, kto organizuje przyjęcie wie, jak ważnym jego elementem jest odpowiednia oprawa muzyczna. Czy to wesele, urodziny, czy branżowa impreza, by rozruszać gości i sprawić, że na długo zapamiętają atmosferę – musimy podjąć słuszną decyzję, co do zespołu muzycznego, wynajętego DJ’a lub samodzielnie puszczanej muzyki.

Wybór DJ’a – zalety

Jeszcze nie tak dawno temu większość z nas organizując przyjęcia decydowała się na zaplecze muzyczne w postaci zespołu, który na żywo śpiewał i grał dla zgromadzonych gości. Taki wybór ma oczywiście wiele zalet, choć coraz częściej obserwuje się odchodzenie od niego. Nierzadko bywa bowiem tak, że polecony i podobno sprawdzony skład, w rzeczywistości okazywał się być co najmniej nietrafionym. Fałsz, zbyt długie przerwy między kolejnymi partiami piosenek, zupełnie zmienione tempo oryginalnych utworów lub co gorsza – specyficzny dobór repertuaru, którego większość z naszych gości po prostu nie lubi lub nie zna.

W porównaniu z zespołem muzycznym na korzyść DJ’a przemawia więc to, że zabawa z jego udziałem odbywa się przy oryginalnych wersjach popularnych i lubianych piosenek. Co więcej, nie musi on odpoczywać tak często, jak robią to członkowie zespołów, bo nie męczy się śpiewając i grając na różnego rodzaju instrumentach. Bardzo często DJ wchodzi też w rolę „wodzireja”, który oprócz puszczania muzyki zajmuje się również zabawianiem gości. Inicjowaniem różnego rodzaju zabaw, gier czy quizów.

dj na wesele poznańJak znaleźć tego właściwego DJ’a?

Kiedy skuszeni powyższymi zaletami zdecydowaliśmy, że na naszej imprezie ma pojawić się DJ, pozostaje już tylko jego wybór. Większość profesjonalistów ma firmowe konta facebook lub strony internetowe na których zamieszcza informacje o sobie, zgromadzonym doświadczeniu i cenniku. Chcąc dowiedzieć się szczegółów z reguły wystarczy zadzwonić pod wskazany numer telefonu lub spotkać się osobiście i dopytać o wszystkie interesujące nas kwestie.

Profesjonalistów z branży spotkać można w zasadzie na terenie całego kraju i najlepiej jest nawiązać współpracę z DJ’em z naszej okolicy. Tak, aby jego dojazd czy osobiste spotkanie nie wiązały się ze zwiększonymi kosztami. Wtedy też łatwiej ocenić nam czy rzeczywiście mamy do czynienia ze specjalistą. Na rynku nie brakuje bowiem zwykłych oszustów, którzy nie są warci wydawanych na nich pieniędzy.

dj na wesele poznanDJ na wesele 

Dj proponują swoje usługi także podczas wesel. Zapewniają odpowiednio przygotowany scenariusz przyjęcia, oprawę muzyczną, efekty specjalne, a także co oczywiste – nagłośnienie i oświetlenie.

Jak widać, zalet takiego rozwiązania jest dużo, a zadowolenie gości którzy bawili się przy muzyce puszczanej przez profesjonalnego DJ’a tylko je potwierdza. Aby jednak tak się stało, trzeba właściwie podjąć decyzję i poszukiwaniom poświęcić trochę czasu. W końcu liczy się profesjonalizm i właściwe podejście, którego niektórym niestety brakuje. Organizując więc imprezę firmową i chcąc skorzystać z ich usług śmiało możemy dopytać o szczegóły i warunki.