LED czy UV – jaką lampę do paznokci wybrać?

Samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego lub żelowego przedłużania paznokci w domu cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej kobiet próbuje swoich sił w tym zakresie i zamiast umawiać się do kosmetyczki na kolejną wizytę, zamawia nowe akcesoria dla siebie i robi paznokcie w domowym zaciszu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w salonie.

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wybrać naprawdę wiele różnych produktów. Jednym z ważniejszych jest bez wątpienia specjalna lampa do utrwalania paznokci. Istnieją ich różne rodzaje, dlatego też warto dobrze się nad tym wyborem zastanowić. Jaka lampa będzie dla Ciebie najlepsza i dlaczego? Czy bardziej opłaca się wybrać lampę LED czy może lampę UV? Sprawdź i wybierz odpowiedni sprzęt do robienia paznokci w domu! 

Lampa do paznokci hybrydowych i żelowych – jaką wybrać?

Specjalne lampy do paznokci to niezbędny element każdego salonu kosmetycznego. Taki produkt musi znaleźć się także w każdym domowym kąciku piękna, jeśli chcesz samodzielnie wykonywać paznokcie hybrydowe lub żelowe. Bez poddania ich promieniowaniu lampy UV lub LED lakier nie uzyska odpowiedniej twardości, a co za tym idzie będzie się rozmazywał lub odpryskiwał. Paznokcie żelowe będą miękkie i nie uzyskają odpowiedniego kształtu oraz mogą bardzo szybko się łamać. Dlatego też nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o etapie utwardzania wykonanych paznokci. Dotyczy to zarówno klasycznego manicure hybrydowego, jak i przedłużanych paznokci żelowych. Dlatego niezbędne jest zakupienie do domu lampy do ich utwardzania.

kobieta robiąca manicureNa rynku dostępne są obecnie lampy do paznokci UV oraz LED. Ten drugi rodzaj uchodzi za nieco bardziej wydajny i wytrzymały. LED-owe żarówki w takich lampach są bardzo trwałe, mogą służyć przez naprawdę długi czas. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup takiego właśnie sprzętu. Starcza on nawet na kilka lat, co odejmuje problemów z koniecznością wymieniania żarówek. Niestety lampy LED mogą nie działać na wszystkie rodzaje lakierów. Ponadto często zdarza się, że nie utwardzają one paznokci żelowych. W tym aspekcie wygrywają zdecydowanie lampy UV. Utwardzają one wszystkie rodzaje paznokci, w tym również te, które zostały wykonane metodą żelową. Są one więc o wiele bardziej praktyczne i funkcjonalne. Wadą jest jednak konieczność wymieniania w nich żarówek, które szybciej przepalają się niż w przypadku lampy LED. 

Kupuj tylko akcesoria do paznokci ze sprawdzonych źródeł!

Na rynku jest obecnie naprawdę ogromny wybór produktów do samodzielnego robienia paznokci, które można kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach z akcesoriami do paznokci online. Niektóre z nich przyciągają naprawdę niskimi cenami, które potrafią bardzo łatwo skusić. Należy jednak pamiętać, aby dobrze sprawdzić specyfikację zamawianych produktów do wykonywania hybryd lub paznokci żelowych w domu. Może okazać się bowiem, że produkt to tani zamiennik sprowadzany z Azji, który nie posiada odpowiednich atestów. Takie produkty mogą w praktyce nie tylko nie pozwolić na uzyskanie oczekiwanych efektów, ale także przynieść więcej szkody niż pożytku, na przykład uszkodzą i osłabią płytkę paznokcia. 

Zamawiaj akcesoria do paznokci tylko w sprawdzonych sklepach internetowych czy stacjonarnych. Postaw na wysokiej jakości produkty, które będą zarówno trwałe, jak i w stu procentach bezpieczne. Pamiętaj, że niezwykle ważne jest, aby dobrze sprawdzać przeznaczenie produktów, zapoznać się z ich składem oraz innymi specyfikacjami. Pozwoli Ci to uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów i sprawi, że nie będziesz niepotrzebnie narażać swojego zdrowia.