Liniały pomiarowe i optyczne SINO – co warto wiedzieć?

Poprawa wydajności, efektywności i dokładności maszyny jest niezwykle ważny nie tylko, aby sprawniej pracowała, ale również dla poprawy jej jakości i mniejszego zużycia mechanicznego układu napędowego. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalistyczne, sprawdzone produkty od renomowanej firmy. Idealne będą liniały pomiarowe SINO.

Instalacja i obsługa – liniały pomiarowy

Montaż liniału pomiarowego SINO jest niezwykle prosty i szybki. Polega on na umiejscowieniu produktu na sprzęcie, aby następnie głowica mogła poruszać się bezproblemowo wzdłuż po linii. Obsługa tego elementu jest bezdotykowa, wystarczy odpowiednio zamontować produkt, a ten bez ingerencji człowieka porusza się na ramieniu. Głowica przemieszcza się wzdłuż liniału i podczas tego ruchu wykonuje pomiar.

Kwestie techniczne produktów SINO

Produkty firmy charakteryzują się najwyższą precyzją pomiarów, co daje pewność wyników w różnych urządzeniach. Można wykorzystywać je we frezarkach, szlifierki, wiertarkach, tokarkach i innych podobnych maszynach. Omawiane wyroby wyposażone są w stałe punkty referencyjne, wargowe gumowe uszczelnienia, i aluminiową obudowę. Warto zwrócić uwagę na detale techniczne, które wyróżniają liniał pomiarowy SINO na rynku. Wśród takich szczegółów znajdują się kabel 3 m w metalowym peszlu, wtyczka D-sub 9 pin/okrągła 7 pin oraz ochrona klasy IP55 potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Firma zadbała także o mocne zasilenie, tj. 5 V, wygnały wyjściowe TTL/RS422, rozdzielczość 5 mikronów/1 mikron. Niewątpliwą zaletą jest również prędkość przesuwna, w tym przypadku 60 m na minutę oraz dokładność pomiaru +/- 3 µm.

Liniał optyczny SINO – dostępne modele

W sklepie dostępne są różnorodne modele liniałów pomiarowych marki SINO. Dzielą się na trzy typy: standard, long oraz mini. W asortymencie można znaleźć KA300 standard (70 mm – 1020 mm), KA500 mini (70 mm – 620 mm), KA600 long (1000 – 3000 mm). Dzięki różnym opcjom klienci mają szanse dopasować i wybrać odpowiednią wersję pod indywidualne oczekiwania oraz potrzeby.

Kiedy i dlaczego warto wybrać liniały pomiarowe od SINO?

Firma od lat działa w branży, przez co posiada doświadczenie nie tylko w produkcji, ale też w obsłudze klienta i spełnianiu jego wymagań. Właśnie dlatego warto wybrać liniały pomiarowe SINO, ponieważ z myślą o kupujących produkty są kompatybilne z niemal wszystkimi maszynami dostępnymi w sprzedaży. Zadaniem takiego narzędzia jest sprawdzenie i zmierzenie płaskości oraz prostoliniowości powierzchni, zatem konieczne jest postawienie na fachowców w tej dziedzinie. Jest to szansa, aby bezproblemowo, szybko i wygodnie zakupić niezbędny element, bez zastanawiania się nad tym, czy będzie pasował. Jest to dobra opcja dla osób, które poszukują wyrobów odpornych na wstrząsy, użytecznych i dostępnych ekonomicznie. W momencie, gdy konieczne jest zwiększenie efektywności maszyny, poprzez poprawę dokładności pomiarów, wówczas liniały pomiarowe tej marki sprawdzą się świetnie. Co więcej, producent zadbał też o ochronę tych elementów, aby mogły służyć dłużej i nie ulegały częstym awariom. Właśnie dlatego wyposażył wyroby w zabezpieczenie przed pyłami, kurzem i innymi drobnymi nieczystościami z powietrza.

maszyny

Co warto o nich wiedzieć?

SINO to znana, doświadczona i renomowana marka, która oferuje klientom świetną jakość wyrobów, co przekłada się na trwałość oraz wytrzymałość. Co ważne, wykorzystuje optoelektroniczną metodą pomiarową. Produkty zostały skonstruowane oraz wykonane przez zespół specjalistów, którzy dbają o każdy detal, aby dostarczyć jak najbardziej praktyczne oraz funkcjonalne produkty. Warto też zwrócić na różnorodność proponowanych liniałów, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model o właściwych parametrach. Do opakowań firmowych dołączone są dodatkowe akcesoria, jak choćby kable przedłużające, aluminiowa listwa montażowa wraz z osłonką liniału, a także wsporniki montażowe. Chociaż sam element wydaje się niewielki, to warto w niego zainwestować, aby mieć pewność co do uzyskanych wyników. Trzeba wiedzieć także, że liniały działają bezdotykowo, przez co są szybkie i precyzyjne, zaś dla użytkownika oznacza to oszczędność czasu pracy. W krótkim okresie mogą sprawnie zmierzyć o wiele więcej powierzchni, niż gdyby robiło się to ręcznie. Stworzone są z myślą o małych warsztatach czy manufakturach, ale i o wielkich halach produkcyjnych czy przemysłowych. Można wykorzystywać je także tam, gdzie panują trudne warunki środowiskowe.