Modne fryzury na 2020 – długie czy krótkie, jakie przeważają?

Niezależnie od tego czy chcemy kompletnie zmienić naszą fryzurę, czy chcemy drobnej zmiany takiej jak nowa grzywka, w 2020 chodzi o to, aby spróbować czegoś nowego. Jeżeli zastanawiacie się czy postawić na krótkie, czy na długie włosy to mamy dla Was przewodnik po najpopularniejszych i najmodniejszych fryzurach w tym sezonie.

Gustowny bob i grzybek

Już w 2019 roku strzyżenie się na grzybka było modne, jednak w 2020 jest on jeszcze bardziej na topie. Ostatnim razem, gdy to cięcie było hitem, były to lata 90., kiedy Demi Moore miała taką fryzurę w filmie „Uwierz w ducha” i wyglądała spektakularnie. Obecnie możemy je zobaczyć u Charlize Theron, która z dumą nosiła taką fryzurę na czerwonym dywanie.

Fryzura na boba była już modna w 2019, ale w 2020 mamy jej nową wersję. Wygląda jakby nasze włosy były smagane wiatrem, co nadaje mu nowoczesny wygląd. Warto tutaj postawić na warstwy i delikatną strukturę, która nada mu wyluzowany wygląd.

Subtelne wykończenie – fale i zwichrzone włosy

Pamiętacie karbowane włosy, które były modne na początku lat 90.? Takie karbowane fale to styl retro, który powróci w 2020 roku, ale tym razem są bardziej subtelną falą niż twardymi zagięciami, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Aby uzyskać ten modny wygląd, nie trzeba wykopywać starych urządzeń. Miękkie fale można uzyskać za pomocą lokówki lub po prostu splatając włosy w ciasny warkocz.

Rozkloszowane dżinsy i psychodeliczne nadruki to nie jedyne trendy z lat 70., które zobaczymy w 2020 roku. Jednym z największych trendów tego roku jest podmuch z przeszłości – zwichrzone włosy. Jeżeli nie chcemy ich obcinać to świetnie się składa, ponieważ duża ilość rozwianych kosmyków sprawdzi się idealnie. Jeżeli chcemy zrobić fryzurę w tym trendzie, spróbujmy użyć dyfuzora z suszarką do włosów, ponieważ najlepiej będą one wyglądać z naturalną teksturą.

Powiew klasyki – strzyżenie uniseks i grzywka

Obecnie silnym trendem jest strzyżenie uniseks, które sprawdza się u kobiet, jak i u mężczyzn, pod warunkiem, że czują się w tej fryzurze dobrze. Kristin Stewart i Tilda Swinton to najlepsze przykłady tego trendu. Mają sportowe, krótkie fryzury, które nie zostały przeznaczone specjalnie dla jednej płci.

grzywka

Tym razem warto postawić cięższy look, bardziej w stylu lat 60. Grzywka to element, który będzie królował w tym roku. Można ją nosić na gładko lub naturalnie, z miękkimi teksturowanymi końcówkami.

Gładka fryzura

W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy trendy fryzur, które przypominały plażowe fale, ale 2020 rok będzie stawiał również na nieco bardziej dopracowane stylizacje. Oznacza to powrót do eleganckich rozwiązań, takich jak fryzura Seleny Gomez podczas American Music Awards. Taką stylizację uzyskamy susząc włosy na gładko na dużej okrągłej szczotce. Aby zachować nowoczesny styl całego looku najlepiej jest dodać objętości naszym włosom u góry, aby zrównoważyć ich ilość na dole. Dodatkowo postarajmy się je wykończyć tak, aby nadać im połysk.

Jak widać w 2020 równie dużo fryzur stawia na krótkie, jak i na długie włosy. Jeżeli chcemy przetestować wszystkie trendy to możemy postawić na przedłużanie, czyli włosy naturalne clip in.