Najtańsze maseczki jednorazowe – gdzie kupić

W czasach, gdy ceny maseczek znacząco poszły w górę, coraz trudniej jest znaleźć miejsce, w którym kupimy je w korzystnej cenie. Na szczęście wciąż jest to możliwe, dzięki czemu nadal możemy liczyć na zabezpieczenie się przed wirusami w miejscach publicznych, bez zbytniego nadszarpywania swojego budżetu. Na jakie zatem najniższe ceny możemy liczyć? Gdzie zakupimy tanie maseczki?

Ile obecnie kosztują maseczki?

W sieci łatwo jest znaleźć zestawienia dotyczące cen maseczek w poszczególnych placówkach. Poniżej kilka przykładów z najpopularniejszych dostępnych stacjonarnie punktów sprzedaży: 

  • Apteki od 2,5 do 12 zł/sztuka
  • Poczta Polska ok. 10 zł/sztuka
  • Carrefour – profesjonalna maska ochronna w cenie ok. 35 zł/sztuka

W Internecie mamy jeszcze większe zróżnicowanie. Niektóre sklepy internetowe oferują maseczki w cenie ok. 50 zł za 5 sztuk, zdarzały się nawet oferty zestawów po 100 maseczek za 500 zł. W przeliczeniu na sztukę daje to 10 zł w pierwszym i 5 zł w drugim przypadku. Warto jednak zwracać uwagę na maski dostępne w ilościach hurtowych. Przeglądając oferty dostępne w sieci można śmiało stwierdzić, że to właśnie online kupimy najtańsze maseczki jednorazowe.

Czy hurtowy zakup maseczek się opłaca?

Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli prowadzisz działalność i zatrudniasz pracowników lub po prostu masz dużo do czynienia z klientami – zakup hurtowy jest jak najbardziej opłacalny, zwłaszcza że maseczki jednorazowe powinny być wymieniane co kilkadziesiąt minut. Jeśli jednak dużo przebywasz w domu, a na zewnątrz wychodzisz tylko w najpilniejszych sprawach, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup lub samodzielne uszycie maseczki wielokrotnego użytku. 

Załóżmy, że jesteś w sytuacji, w której hurtowy zakup jednorazowych maseczek jest dla Ciebie opłacalny. Gdzie wówczas należy się zgłosić, by dostać duży zestaw w dobrej cenie? Na stronie sklep-testcovid19.pl znajdziesz pakiety o najróżniejszej wielkości, dzięki czemu idealnie dobierzesz zestaw do swoich potrzeb. Bardzo opłacalnym rozwiązaniem, w przypadku konieczności zakupu znaczących ilości maseczek, jest zestaw 1000 sztuk w cenie 450 zł. Oznacza to, że koszt jednej maseczki wyniesie wówczas zaledwie 0,45 zł. W porównaniu z maseczkami jednorazowymi w cenie nawet 10 zł za sztukę oszczędność jest niebagatelna. Inne zestawy zawierają 100 lub 50 sztuk jednorazowych maseczek. 

Maseczki designerskie – ciekawostka dla zainteresowanych

Według danych z platformy StockX, aż w 90% przypadków maseczek designerskich, łączna sprzedaż wzrosła aż o 167%. Co więcej, w wielu przypadków ceny poszczególnych wzorów wzrosły nawet o 2000%! Oznacza to, że najdroższe maseczki designerskie mogły kosztować w przeliczeniu na polską walutę nawet ponad 2000 zł. 

Są to jednak ceny, jakie są skłonni zapłacić kolekcjonerzy tego typu nowinek. My zaś, powracając na ziemię, nadal będziemy w większości poszukiwali maseczek, które nas ochronią i nie doprowadzą przy okazji do bankructwa. 

Czy naprawdę warto kupować jednorazowe maseczki? Jak je utylizować?

W wielu przypadkach – tak. Przedstawiciele niektórych zawodów nie mają zwyczajnie czasu na to, aby wykonywać należytą dezynfekcję maseczek, a cały czas muszą mieć pod ręką świeżą i gotową do założenia. Jeśli jesteśmy zmuszeni chodzić w maseczce przez cały dzień, konieczne jest posiadanie pod ręką co najmniej kilku- kilkunastu sztuk, gdyż te jednorazowe ulegają szybkiemu zużyciu. 

Ważne jest również to, jak będziemy je utylizować. Według przepisów, maseczki jednorazowe wyrzucamy do worka z odpadami zmieszanymi. Nie jest przy tym wymagane dodatkowe pakowanie ich w zamykane woreczki. Wiele osób popełnia błąd, wyrzucając maseczkę do worka na tworzywa sztuczne. Starajmy się również dbać o porządek, wyrzucając maseczkę – środki ochrony rozrzucone beztrosko na ulicach to wyraz niedbałości, a także wystawianie innych na niepotrzebne ryzyko. 

Maseczki jednorazowego użytku, wbrew temu, co widzimy w niektórych sklepach, wcale nie muszą być drogie. Wystarczy rozejrzeć się za właściwą ofertą, dzięki której w naszych portfelach pozostanie znacząca suma pieniędzy.