Najważniejsze cechy dobrego hotelu biznesowego

Prężnie rozwijający się biznes potrzebuje częstych wyjazdów na kilkudniowe delegacje, które często nafaszerowane są wieloma spotkaniami biznesowymi i szkoleniami, co może być bardzo wyczerpujące. Dlatego podróż służbową warto przygotować wcześniej wybierając odpowiednie miejsce do pracy i odpoczynku, a także godnie reprezentujące naszą firmę przed gośćmi z zagranicy. Takie podejście sprawi, że praca będzie nie tylko wydajniejsza, ale  i  przyjemniejsza.

Jakie są najważniejsze cechy, które powinien posiadać hotel biznesowy?

Po czym zatem poznać idealny hotel na spotkania biznesowe? Będzie charakteryzował się określonymi cechami. Pierwszą z nich jest doskonała lokalizacja. Ważne aby obiekt położony był blisko miejsc, gdzie planujemy spotkania służbowe, dobrze też jeśli znajduje się w pobliżu lotniska jeśli przyjmujemy delegacje z zagranicy.

Kolejną rzeczą są odpowiednio funkcjonalne, wygodne i dobrze wyposażone pokoje. Powinny być one urządzone klasycznie i nowocześnie, a ich podstawą jest wygodne miejsce do spania, biurko do pracy, oraz nowoczesna i czysta łazienka. Nie możemy też zapomnieć o dużej ilości gniazd elektrycznych, aby można było bez problemu podładować wszystkie urządzenia elektryczne. Z tym łączy się także sprawnie działający, bezawaryjny i szybki internet, który powinien być podstawą w hotelu biznesowym.

Kolejną niezwykle istotną sprawą w hotelu biznesowym jest restauracja hotelowa. Wiele ważnych rozmów biznesowych odbywa się podczas spożywania posiłków, ważne więc aby były one smaczne, a restauracja hotelowa miała odpowiedni i elegancki wygląd. Ponadto ważne jest też to, aby obiekt hotelowy serwował smaczne i syte śniadania, najlepiej w postaci wygodnego bufetu. Czas wydawania posiłków powinien być dostosowany do klienta w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Nie bez znaczenia jest też renomowany Szef Kuchni i posiłki na wysokim poziomie.

Ważną cechą hoteli biznesowych jest posiadanie sali konferencyjnej.

Mimo, że nie każdy hotel biznesowy jest wyposażony w sale konferencyjne, na pewno jest to znacząca zaleta. Profesjonalny hotel biznesowy nie spełnia swojej roli, jeśli nie ma w nim sali konferencyjnej, którą można wynająć na spotkanie biznesowe lub przeprowadzenie konferencji. Jej elementami powinno być odpowiednie nagłośnienie, dostęp do sprzętu elektronicznego, Internetu czy rzutnika to niezbędne minimum jakie powinno się w niej znajdować. Powinna być też nowocześnie urządzona i wyposażona w wygodne siedzenia.

Dobry hotel nie może funkcjonować bez odpowiednio wykwalifikowanego personelu, która nie tylko spełni swoje podstawowe funkcje, ale także udzieli znaczących rad na temat takich rzeczy, jak dojazd do hotelu itp. Personel stanowi wizytówkę tego miejsca więc powinien godnie reprezentować hotel swoim wyglądem, kulturą, czy znajomością języków. Recepcja w dobrym hotelu biznesowym musi być czynna 24 godziny na dobę, a obsługa powinna być miłą i powinna sprawiać, że goście poczują się niemal jak u siebie i w razie potrzeby będą mieli możliwość poproszenia kogoś o pomoc.

Ważny jest także wystrój hotelu biznesowego. Nowoczesne hotele nie oferują tylko noclegu, ale także walory estetyczne. Prostota i elegancja nigdy nie wychodzi z mody i jest doceniana przez wszystkich przyjezdnych. Dodatkowe atrakcje w hotelu to również ogromna zaleta obiektu hotelowego. Najczęściej jest to SPA, sauna, basen, joga itd. Są to niesamowite atrakcje i odprężenie po ciężkich negocjacjach biznesowych.

Nie bez znaczenia jest też sala bankietowa, w której możemy zorganizować wspaniałe przyjęcie biznesowe podczas, których zacieśniamy więzi z partnerami biznesowymi i budujemy nowe relacje, które mogą zaowocować w przyszłości.

Przykład dobrego hotelu na spotkania biznesowe

Hotel Biznesowy Jasek Premium Wrocław oferuje możliwości zorganizowania różnego typu spotkań firmowych. W naszej ofercie znajdą Państwo propozycje kompleksowej organizacji m.in.: imprez integracyjnych, konferencji, bankietów, imprez okolicznościowych. Oferujemy sale konferencyjno-bankietowe mogące pomieścić do 250 osób, a dzięki połączeniu sal technologią audiowizualną, istnieje możliwość organizacji konferencji nawet na 400 osób. Dzięki współpracy z naszymi partnerami, możemy zorganizować m.in. paintball, grę w golfa, przeloty samolotem i wiele innych atrakcji.

Podsumowując, dobry hotel biznesowy powinien być przeznaczony do tego typu spotkań i wszystko w obiekcie powinno być przygotowane w taki sposób, aby goście mogli skupić się na swoich sprawach. Najważniejsza jest profesjonalna obsługa i poważne podejście do tematu.