No co uważać w poszukiwaniu pracy w Holandii?

Wyjazd za granicę w celu znalezienia pracy i zarobienia dodatkowych pieniędzy staje się obecnie coraz bardziej popularnym sposobem na spędzenie na przykład wakacji. Popularnym kierunkiem w jakim wyjeżdża coraz większa ilość osób staje się Holandia, która oferuje każdego roku bogaty wybór różnorodnych ofert. Warto jednak zachować szczególną ostrożność decydując się na wyjazd za granicę w celu podjęcia pracy. Na co zwracać uwagę aby móc zarobić sporą ilość pieniędzy i mile spędzić czas?

Znajdź sprawdzonego pracodawcę

Znalezienie uczciwego pracodawcy jest już pierwszym elementem sukcesu. Przede wszystkim należy skorzystać z firmy działającej legalnie w sytuacji gdy decydujemy się na skorzystanie z pośrednictwa pracy. Firma musi być zarejestrowana tak abyśmy mieli pewność, że jest to rzetelna i uczciwa jednostka umożliwiająca znalezienie pracy.

Najlepiej sprawdzić jej numer NIP i REGON oraz status w KRS. Przed podjęciem decyzji, z usług którego pośrednika skorzystamy warto także sprawdzić opinie na internecie lub forach internetowych, dzięki którym łatwiej będzie nam wykluczyć ewentualnych oszustów.

Poziom wynagrodzenia i sposób ich naliczania

Decydując się na wyjazd do Holandii większość osób liczy na możliwość zarobienia sporej ilości pieniędzy w krótkim czasie. W związku z tym koniecznie należy przede wszystkim sprawdzić nie tylko stawkę, ale również sposób naliczania wynagrodzenia – czy będzie ono stałe czy co miesiąc oraz na jakiej podstawie będziemy rozliczeni. Warto również dowiedzieć się czy będziemy pracować na akord czy według stawek za godzinę. Zwróćmy również uwagę na tak zwane benefity pracownicze.

Być może będziemy mieli już zapewnione darmowe zakwaterowanie, jeśli będzie ono płatne koniecznie należy sprawdzić czy poziom czynszu nie będzie zbyt wysoki na nasze możliwości. Ponadto w zależności od branży sprawdzimy czy przypadkiem nie będziemy musieli zakupić stroju roboczego, narzędzi oraz czy będziemy mieli zapewnione ewentualne dojazd do pracy.

Podpisz umowę przed wyjazdem

Wjeżdżając do Holandii niezależnie czy korzystamy z usług i pośredników czy nie koniecznie należy podpisać umowę przed opuszczeniem Polski. Unikajmy sytuacji, w których pośrednik obiecuje nam podpisanie dokumentów na miejscu. Koniecznie przeczytajmy cały dokument i pamiętajmy, że każda zawarta w nim informacja będzie nas obowiązywała. W sytuacji gdy sformułowania są dla nas niezrozumiałe lub niekompletne koniecznie wyjaśnimy całą sytuację z koordynatorem procesu rekrutacyjnego.

Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu

Jeśli cały proces rekrutacyjny przyjdzie sprawnie i będziemy już gotowi na wyjazd, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do podróży tak aby po przybyciu na miejscu nie martwić się o szczegóły. Koniecznie zabrać ze sobą należy wszelkie dokumenty jakie są wymagane lub były wytyczony przez koordynatorów wjazdu. Przeważnie tuż przed wyjazdem każdy uczestnik dostaje od pośrednika kartkę z informacjami jakie są niezbędne rzeczy, które musi posiadać podczas wyjazdu do Holandii.

Nie wolno bagatelizować tych wytycznych i należy spełnić każdy element zawarty przez organizatora. W zależności od branży oraz rodzaju pracy jaką będziemy wykonywać koniecznie zabierzmy ze sobą odpowiednią ilość ubrań, które będą dostosowane do warunków pracy. Pamiętajmy, że nawet w przypadku gdy wyjeżdżamy w okresie letnim do Holandii pracując na przykład magazynach lub w chłodniach być może będziemy musieli ubrać się cieplej ze względu na niższą temperaturę panującą wydanych w pomieszczeniach.