Nowoczesne kominki ogrodowe w w twoim domowym zaciszu

Kominki ogrodowe to dość nowy koncept, który dotąd kojarzył się przede wszystkim z ogrzewaczami stawianymi na ogródkach przed restauracjami czy w centrach miast i na dworcach w okresie najbardziej mroźnej zimy. Choć miejsca te oczywiście w dalszym ciągu wykorzystują kompaktowe kominki ogrodowe w celu dostarczania ciepła ludziom, coraz częściej widuje się je także w ogródkach przydomowych, a nawet na tarasach i balkonach mieszkań. Zamknięte kominki to rozwiązanie zdecydowanie bezpieczniejsze i wydajniejsze, niż tradycyjne ognisko, a przy tym opcja która może wyglądać naprawdę dobrze i stylowo.

 

Rodzaje kominków ogrodowych

Dostępność kominków ogrodowych na rynku rośnie z roku na rok, obrazując coraz większe zainteresowanie właścicieli domków i mieszkań tego typu rozwiązaniami. Każdy chciałby mieć możliwość korzystania ze świeżego powietrza i ostatnich promieni słońca jak najdłużej, jednak nawet wczesną jesienią siedzenie na tarasie może okazać się niezbyt przyjemne. Kominki ogrodowe spełniają tu funkcję zbliżoną do tej, którą powierza się im we wnętrzach. Choć nie często wyobrażamy sobie wystawianie pieca na zewnątrz, z nowoczesnymi kominkami ogrodowymi umieszczenie źródła ciepła na zewnątrz nie jest w najmniejszym stopniu skomplikowane. Co więcej, możliwości wyboru jest dziś na tyle, że każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

sklep z kominkami ogrodowymi

 

Ogrzewanie na zewnątrz

Ciepłe podwórko bez względu na to, czy z drzew lecą liście, z nieba deszcz, czy też pojawiają się pierwsze przymrozki to zdecydowanie coś, o czym marzy wielu. Możliwość wykorzystania ogrodu do maksimum, zbudowania idealnego klimatu do przyjacielskich spotkań i wieczornych kolacji we dwoje to przecież więcej, niż często zakładamy. Z kominkiem ogrodowym jest to jednak naprawdę nietrudne, a ogrzewanie na zewnątrz to duży komfort który dziś dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Dobry kominek ogrodowy to dodatek, który z powodzeniem zastąpi tradycyjne ognisko i poszerzy możliwości nawet tym, których sąsiedzi złoszczą się na rozpalonego grilla czy tych, którzy mieszkając w bloku nie mogą pozwolić sobie na otwarty ogień. W rzeczywistości część kominków ogrodowych pozwala na zamontowanie dodatkowego rusztu, który może posłużyć jako doskonały zimowy grill tarasowy.

Estetyka przede wszystkim

Właściwie każdy, pomijając może mieszkańców blokowisk w miastach, może pozwolić sobie na jakieś źródło ciepła na zewnątrz w postaci otwartego ognia. Paleniska, pochodnie czy nawet duże świece radzą sobie na chwilę, jednak na dłuższą metę ich utrzymanie może być uciążliwe, a przy tym nie koniecznie wpisywać się w estetykę całego domu i ogrodu. Nowoczesne kominki ogrodowe to doskonałe projekty designerskie, których minimalistyczna i prosta obudowa pozwala na dopasowanie kominka do każdej przestrzeni i urozmaicenie jej o widok radośnie żarzących się ogników, tworzących niepowtarzalną atmosferę każdego spotkania.

Z żeliwną obudową i przeszkleniem, kominki ogrodowe na pellet czy też ogrzewacze gazowe Patio mogą być wpasowane w kąt lub stanowić centralny element wystroju ogrodu, gwarantując ciepło przez wiele godzin zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Bezpieczne i eleganckie, kominki ogrodowe to dziś niezawodne uzupełnienie każdego tarasu.