O czym należy pamiętać podczas projektowania mieszkania?

Decydując się na zakup lub remont mieszkania bardzo często zastanawiamy się, jak ostatecznie będzie wyglądało nasze wnętrze. Zwłaszcza jeśli kupujemy mieszkanie, które jeszcze nie zostało zbudowane i możemy jedynie bazować na projektach stworzonych przez dewelopera. Trudno jest jednak wyobrazić sobie jak duże będę konkretne pomieszczenia lub jak nasze wyobrażenie ich aranżacji będzie wyglądało.

Doskonałym pomysłem przed kupnem lub remontem mieszkania czy domu, jest zlecenie wizualizacji wnętrza. Niekiedy taką usługę wykonuje deweloper lub osoba prywatna, której zależy na sprzedaży mieszkania. Jak zatem zaprojektować funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne i komfortowe mieszkanie? Komu zlecić wykonanie projektu mieszkania?

O czym należy pamiętać podczas projektowania mieszkania?

Samodzielne wyremontowanie i urządzenie mieszkania nie jest łatwe, dlatego wiele osób decyduje się na zlecenie tego osobom lub firmom, które specjalizują się w tworzeniu projektów wnętrz oraz ich wizualizacji. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż większość ludzi nie posiada tak dokładnej wyobraźni przestrzennej i potrzebuje realnego przedstawienia swoich pomysłów na ekranie komputera lub na papierze.

Zlecając jednak wykonanie projektu ostatecznego wyglądu swojego mieszkania, nie można zapomnieć o kilku kluczowych kwestiach, na jakie należy zwrócić uwagę. Kupując mieszkanie od dewelopera najczęściej otrzymujemy je w stanie surowym. Niekiedy brakuje nawet ścian, które będą oddzielały od siebie poszczególne pomieszczenia. Z racji tego, że kupującym jest trudno wyobrazić sobie ostateczny kształt ich mieszkania, deweloperzy bardzo często zlecają swoim wykonawcom stworzenie specjalnej wizualizacji poszczególnych pomieszczeń. W ten sposób przyszli właściciele będą w stanie wyobrazić sobie ostateczny kształt kupowanego przez nich mieszkania.

O czym zatem nie można zapomnieć podczas projektowania mieszkania? Szczególnie o ilości, a także wielkości poszczególnych pomieszczeń. Tutaj warto zwrócić uwagę na wymiary pokoi, w jakich będą spać członkowie naszej rodziny, a także odpowiedniej ilości łazienek. Wizualizacja mieszkania pozwoli ocenić, czy pokoje będą wystarczająco duże, aby pomieścić wybrane meble oraz zapewnić komfort i prywatność wszystkim mieszkańcom.

Istotną kwestią w projektowaniu mieszkania jest również jego styl. Wiele osób decydując się na zakup swojego wymarzonego lokum ma wstępne wyobrażenie w jaki sposób będzie chciało je urządzić. Najbardziej problematyczne są wnętrza w stylu boho i industrialnym. Wymagają one przemyślenia wielu sposób aranżacji, a w przypadku industrialnym – dodatkowych zmian architektonicznych.

Profesjonalna wizualizacja mieszkania

Kupując mieszkanie bądź zastanawiając się nad podjęciem tej decyzji, warto poprosić dewelopera o zlecenie wizualizacji całości w formie przestrzennej. Coraz więcej deweloperów decyduje się na takie rozwiązanie, aby móc lepiej zaprezentować możliwości danej przestrzeni. W ten sposób przyszli właściciele nieruchomości mogą zobaczyć, jak ich wnętrza będą się prezentowały w rzeczywistości.

Profesjonalną wizualizację mieszkania można także zlecić osobom odpowiedzialnych za projekt całego obiektu. Mowa tutaj oczywiście o specjalistach, którzy jeszcze na etapie współpracy z deweloperem tworzą wstępne projekty poszczególnych mieszkań w budynku. To właśnie oni najlepiej orientują się w kwestiach pozwoleń, możliwości architektonicznych budynku czy chociażby – wymagań osoby sprzedającej.

Dlaczego warto zdecydować się na wizualizację mieszkania?

Wizualizacje architektoniczne oraz wizualizacje wnętrz to coś, co sprawia, że większość z nas jest w stanie wyobrazić sobie ostateczny wygląd całego obiektu lub kupionych pomieszczeń. Znajduje to swoje zastosowanie w budynkach stawianych przez dewelopera, który nierzadko otwiera sprzedaż jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem prac budowlanych. Jako kupujący, można wtedy zweryfikować, czy interesująca nas przestrzeń będzie odpowiednia dla nas i naszych potrzeb.

Wizualizacja mieszkania to jednak nie tylko pokazanie wszystkich pomieszczeń w bardziej przystępnej formie. Specjaliści zajmujący się tworzeniem projektu i wizualizacji nieruchomości mogą zobrazować kształt pomieszczenia, rozmieszczenie okien czy, na specjalne życzenie kupującego, wstępną aranżację w wybranym stylu, przy uwzględnieniu wymiarów mebli.

Tym co wyróżnia profesjonalnie wykonaną wizualizację jest jej realizm i perfekcja. Umożliwia to zobaczenie mieszkania już po wybudowaniu lokum lub po etapie remontu. Biura zajmujące się tworzeniem wizualizacji posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, ale także niebanalny zmysł estetyczny, sprawiając, że ich projekty są niezwykle realistyczne.