Okna PCV – dlaczego jest to dobry wybór

Od wielu lat plastikowe okna cieszą się rosnącą popularnością. Chętnie kupują je właściciele domów jednorodzinnych jak i właściciele biur, urzędów i wszelkich innych nieruchomości. Mimo, że na rynku możemy zakupić różnego rodzaju okna np. te wykonane z drewna czy aluminium, to właśnie okna PCV cieszą się mianem najchętniej wybieranych okien. Według badań 50% wszystkich kupowanych obecnie okien stanowią te wykonane z plastiku, co daje nam obraz jak olbrzymią popularnością cieszą się te produkty.

 

Czym jest PCV?

PCV, a rozwinięciu polichlorek winylu, jest to polimer syntetyczny stosowany powszechnie do wykonywanie tworzyw sztucznych. Ma on właściwości termoplastyczne, cechuje się dużą wytrzymałością oraz jest odporny na wszelkie szkodliwe działania wielu rozpuszczalników. PCV jest stosowane do produkcji np. okien, wykładzin podłogowych, akcesoriów budowlanych, w medycynie wykorzystuje się go do produkcji strzykawek, sond, często służy do wyrobu opakowań różnorodnych produktów.

 

Okna PCV= oszczędność

Chcąc zakupić okna do swojego domu w głównej mierze skupiamy się na ich jakości oraz cenie. Nic dziwnego spore wydatki związane z budową czy remontem budynku każą nam poszukać możliwości oszczędności chociażby przy zakupie okien. Okna PCV charakteryzują się niską ceną w porównaniu do innych rodzajów wykonanych np. z drewna. Ceny okien PCV różnią się w zależności od jego wielkości i kształtu, jednak niezależnie od tego za drewniane odpowiedniki będziemy musieli zapłacić od 10-20 % więcej

 

Wytrzymałość okien PCV

Okna PCV cechuje również zaskakująca wytrzymałość. Zamontowane, dobrej jakości okna plastikowe mogą służyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat. W odróżnieniu od okien drewnianych, które zależnie od czynników atmosferycznych kurczą się, pęcznieją wodą, wilgotnieją, okna PCV są odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Okna plastikowe gwarantują nam także maksymalną szczelność, nawet kiedy na zewnątrz pogoda będzie dawała się we znaki do wewnątrz budynku nie przedostanie się chłód ani wilgoć. PCV jest odporny na działanie promieni słonecznych i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

okna pcv wałbrzych

Okna PCV czyli szeroki wybór różnych modeli

Okna PCV możemy dobrać indywidualnie zależnie od naszych preferencji. Na rynku dostępne jest wiele modeli, co gwarantuje nam, ze znalezienie jednego odpowiedniego wcale nie będzie trudne. Możemy swobodnie dobierać zarówno kształt, kolor oraz wielkość plastikowych okien. Popularnością cieszą się okna białe, jednak wato wiedzieć, że na ryku dostępne jest wiele różnych kolorów, które mogą być dobierane do np. kolorów ścian budynku.

 

Jak dbać o okna PCV?

Okna plastikowe nie wymagają od nas wykorzystywania wyszukanych środków myjących czy konserwujących. Do umycia może posłużyć nam tradycyjny uniwersalny płyn do mycia, a nawet płyn do naczyń. Za pomocą gąbki z łatwością zmyjemy z powierzchni wszelkie zabrudzenia. Przed zimą możemy dodatkowo posmarować uszczelki preparatami pielęgnacyjnymi. W przypadku powstania zarysowań wystarczy zastosować w dane miejsce specjalistyczne mleczko, które uzupełni braki i zamaskuje niedoskonałości. Zarysowania jednak nie zmniejszają trwałości okien, jednak ich wygląd z pewnością może popsuć całą estetykę okna.

Podsumowując, okna PCV posiadają wiele zalet, które sprawiają, że cieszą się one rosnącą popularnością. Okna plastikowe występują w sklepach w różnych wielkościach, ustawieniach i kolorach co sprawia, że wybór modelu odpowiedniego dla nas nie jest trudny. Okna PCV są niezwykle wytrzymałe i trwałe, raz zakupione posłużą nam przez długi czas.