Opieka nad psem – najlepsze karmy dla psów

karmy dla psa

Większość osób zgodnie twierdzi, że kochają zwierzęta – przecież do najpopularniejszych marzeń dziecięcych należy marzenie o psie czy innym zwierzątku. Psy natomiast nie bez powodu nazywane są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka, ponieważ wykazują ogromną wierność, przywiązanie i miłość swoim właścicielom. Dlatego też człowiek powinien odpłacać się swojemu pupilowi troską, zapewniając mu bezpieczeństwo i odpowiednie warunki, w których pies może się zdrowo rozwijać.

Karmy dla psów – zbilansowana dieta

Jednym z warunków zrównoważonego rozwoju psa jest właściwa dieta oraz odpowiednia ilość ruchu i zabawy. Oznacza to, że właściciel psa powinien szczerze sam siebie zapytać, na ile wywiązuje się ze swoich obowiązków, dbając o zapewnienie swojemu pupilowi dobrej karmy, bogatej w składniki odżywcze, wartościowe białka pochodzenia zwierzęcego, witaminy i substancje mineralne. Wybierając karmę warto czytać jej skład i sprawdzać, czy zawiera zdrowe tłuszcze, suszone warzywa i owoce, a także błonnik lub włókno. Wiele karm zawiera popiół, który jest źródłem minerałów.karma dla psa Purina - Merdam.pl

Jedną z polecanych częściej jest karma dla psa Purina, dostępna w dobrych sklepach zoologicznych. Jeśli chodzi o zapewnienie psu ruchu – oczywistą sprawą sa spacery, warto jednak zachęcić swojego pupila do skoków i biegania. Kupując wyrzutnię piłek albo zwykłe piłki, frisbee czy inne akcesoria możesz nauczyć swojego psa aportować, skakać, biegać, łapać w locie i mnóstwo innych sztuczek. Taka zabawa nei tylko dostarcza obu stronom radości, ale pozwala psu stymulować jego zdolności i rozwijać sprawność i kondycję.

Sklepy zoologiczne online

Robienie zakupów w sklepach online często nie kończy się na jednym produkcie. To zresztą bardziej opłacalne, gdyż często za przesyłkę trzeba zapłacić, dlatego lepiej jest zamawiać od razu kilka rzeczy. Warto zatem od razu zastanowić się, czy nie przydadzą się także inne akcesoria dostępne w takim sklepie. Zimą może to być chociażby karma dla ptaków, które w zimowych miesiącach mają problem ze znalezieniem wartościowego pożywienia – można im pomóc uzupełnić zapasy kalorii, wywieszając na drzewie czy w oknie kolby, z których ptaki wygodnie będą mogły wydziobywać to, na co mają ochotę.