Plastry z drewna – jaką funkcję mogą pełnić na weselu?

Drewniana drabina, kilka desek oraz skrzynka po owocach. Do tego przydatna będzie biała farba, jutowe sznurki, gustowna koronka  i parę narzędzi. W zwyczajny sposób powstają najbardziej efektowne dekoracje. Gorąco zachęcamy do odpowiedniego wkomponowania plastrów z drewna w wystrój weselnej sali, ponieważ daje to spektakularne efekty.

Charakterystyczny, nieco ziemisty zapach, faktura która powoduje, że robi nam się cieplej na serca, ponieważ poniekąd przeżywamy powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa. Drewno to szczególny i niezastąpiony materiał. Każdy zwolennik natury bardzo chętnie otacza się drewnianymi dodatkami. Tak więc, dlaczego nie wykorzystać ich do stworzenia dekoracji weselnej?

To doskonały pomysł i wbrew pozorom bardzo łatwy do zrealizowania. Wystarczy tylko zdobyć drewno, zaopatrzyć się w przydatne narzędzia i wykorzystać swoją wenę twórczą.

Podkładki z plastrów drewna

Obecnie w wielu miejscach możemy zakupić drewniane plastry oraz krążki drewniane, które możemy spokojnie wykorzystać do zrobienia mniej lub też bardziej spektakularnych podstawek czy też podkładek. Doskonale wyglądają na nich delikatne świeczki w szklanych lampionach (najlepiej aby były to zwykłe słoiczki albo buteleczki). Sklejając ze sobą kilka krążków jednocześnie, stworzymy ciekawą paterę na desery. Do tego delikatne bukieciki kwiatów przykładowo gipsówki i gustowną dekorację stołów dla gości mamy już gotową.

Para Młoda po wzruszającym momencie wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej, zakłada obrączki, jest to więc cudowna chwila, której warto nadać wyjątkową oprawę. Pomogą w tym pozorne detale, jak podkładka w kształcie krążka pod obrączki. Tak wykonana podkładka to małe dzieło sztuki istny dar natury. Wkładając trochę wysiłku, praktycznie sami możemy taką wykonać. Doskonale wygląda pokryta runem leśnym, mchem lub też przewiązana naturalnym sznurkiem.

plastry drewna

Inne dodatki z drewna

Drewniane skrzynki, które z łatwością możemy zdobyć na targowiskach, w warzywniaku czy też większym sklepie spożywczym. Można je odpowiednio odnowić, pomalować, ale te ładniejsze warto pozostawić w naturalnym, niemal surowym wydaniu! Drewniane skrzynki ślicznie skomponują się z kwiatami w wielorakich gamach kolorystycznych. Kompozycji i propozycji ułożenia bukietów z pewnością nie zabraknie. Korzystajcie z tego, co aktualnie rośnie na łąkach oraz w ogrodach. Najlepiej aby bukiety były nonszalanckie.

W nowym otoczeniu łatwo się zgubić, dlatego więc pomocne będą drogowskazy, wypisane przykładowo na drewnianych paletach lub też deseczkach. A co jeśli nasi goście świetnie znają otoczenie wesela? W takiej sytuacji, także użyjmy drogowskazów! Będą wtedy jedynie kreatywną i pomysłową dekoracją. Już odpowiednie wskazanie drogi można skojarzyć symbolicznie z decyzją podjętą w tym wyjątkowym dniu przez Parę Młodych. Zwróćcie również uwagę, aby użyto prostej kaligrafii do tych napisów. To jest bardzo istotne, im prościej, tym lepiej i bardziej naturalnie.

Kilka deseczek połączonych w małą drabinkę czy też paletę oraz pomysł jak je przyozdobić –  w tak prosty sposób zyskujemy kolejną inspirację na wyeksponowanie świec, bukietów, kwiatów, czy też zdjęć lub czegokolwiek innego. Stare, delikatnie zniszczone drewno dobrze będzie podświetlić lampeczkami, a nawet tymi choinkowymi. W nocy przyciągną do dekoracji wszystkich zgromadzonych gości. Niewielkim trudem uda się Wam ich urzec tak wielką kreatywnością!

Na zakończenie coś, co powinno powitać waszych gości na końcu wesela. Wpierw zapoznają się z tablicami powitalnymi, następnie rozpoczną oni uroczyste wejście do sali, gdzie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie wesela. Nawet jeśli będziecie ich zapraszać przy pomocy mikrofonu, to warto się zaopatrzyć w takie gustowne tablice z drewna. Są bardzo uprzejmym ukłonem w stronę zgromadzonych gości. Wywołają radość na ich twarzach, a u fotografa i kamerzysty nawet zachwyt, ponieważ oni dosłownie kochają takie smaczki!

Podobają się wam nasze pomysły? Doskonale! Celowo przedstawiliśmy Wam aż tyle różnych inspiracji, ponieważ warto mieć w czym wybierać. Są to jedynie nasze inspiracje, ale jesteśmy pewni, że Wy wcielicie w życie zestawy swoich własnych, spersonalizowanych dekoracji wykonanych z drewna. Czasami wystarczy ich jedynie kilka. Chodzi głównie o to, aby pokazać gościom weselnym, jak bardzo zależało wam na ich zabawie i dobrym samopoczuciu.