Pluskwy – sieja spustoszenie i sa koszmarem dla domownikow. Sprawdz jak je zwalczyc

Czym jest pluskwa?

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) to gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych. Od dawna, pojawiając się w mieszkaniach zmienia życie domowników w koszmar. Jak to możliwe, ze mierzący ok. 5 mm długości owad wyrządza tyle szkód? Odpowiedz jest prosta. Pluskwy domowe są pasożytami skórnymi, które podobnie jak komary żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, a co za tym idzie również krwią człowieka. Posiadają kłująco-ssący aparat gębowy, który umożliwia im wkłucie się przez skore i zassanie krwi żywiciela. Robią to jednak przy użyciu substancji znieczulającej, która trafiając do krwi sprawia, ze nie jesteśmy świadomi ich obecności na ciele. Kiedy znieczulenie przestaje działać zaczynamy odczuwać dyskomfort oraz konieczność podrapania swędzącego miejsca. Na ogół ukąszenie pluskwy domowej nie wywołuje alergii , jednak wiele osób jest uczulonych.

Usuwanie pluskiew

Zwalczanie pluskiew w warunkach domowych jest bardzo trudne. Pluskwy gnieżdżą się najczęściej w meblach tapicerowanych, pod tapetami, podłoga, często również w szafach, zasłonach, dywanach i lozku. Żerują głównie w nocy, dlatego bardzo trudno je zauważyć w dzień. Wrażliwe czułki umożliwiają pluskwom wykrywanie ciepła lub zapachu swojej ofiary, a haczyki na stopach umożliwiają swobodne poruszanie się po nierównych powierzchniach. Kiedy pluskwy się denerwują wydzielają olejek, którego won przypomina gnijące maliny. Dzięki temu zapachowi możliwe jest stwierdzenie obecności pluskiew w domu.

Nierzadko zdarza się, ze pomimo stosowania rożnego rodzaju środków chemicznych, problem pluskiew powraca. Dzieje się to ze względu na cykl ich rozwojowy. Stadium dorosłe pluskwy osiągają po około 2 miesiącach. Jeśli jednak warunki bytowe są dla nich niesprzyjające, maja zdolność hibernacji nawet przez okres trzech miesięcy. Właśnie z tego względu konieczne jest zwalczanie pluskiew regularnie, bowiem jednorazowe zwalczanie nie przyniesie pożądanego efektu i problem powróci.

pluskwa ŁódźProfesjonalna pomoc

Wiele osób, których dotknęła inwazja pluskiew dziwi się, dlaczego pasożyty pojawiają się u nich skoro maja dobre warunki mieszkaniowe I regularnie sprzątają. Okazuje się, ze pluskwy mogą trafić do naszych domów i mieszkań razem z odzieżą lub zakupami. Czym prędzej znajdują sobie dogodne kryjówki, by atakować. Aby mieć pewność, ze pokonamy pluskwy i pozbędziemy się ich z domu, skorzystajmy z pomocy specjalistycznych firm, które nam w tym pomogą. Gwarantują one skuteczność swoich usług, a zwalczanie pasożytów jest przez nich powtarzane kilkakrotnie w ciągu miesiąca lub dwóch. Dzięki temu domownicy mogą spać spokojnie bez obaw, ze zostaną zaatakowani przez małych, nieproszonych gości, zerujących w ich sypialniach i salonach. Co więcej, będą zadowoleni, ze ich życie wraca do normalności, bez uciążliwego towarzystwa pluskiew.