Podążaj za marzeniami – załóż własną firmę

                Nie jesteś do końca zadowolony ze swojego życia? Marzysz, żeby robić coś innego niż w tej chwili? Chciałbyś coś zmienić, jednak wciąż brak Ci odwagi? Masz wrażenie, że zamiast się udać, tylko wpędziłoby Cię to w kłopoty. Wolisz więc cały czas pozostawać na bezpiecznym terenie, nie wychylać się, nic nie zmieniać, nie ryzykować? W podobny sposób myśli wiele osób, które zastanawiają się na założeniem własnego przedsiębiorstwa. Mają pomysł, są rozsądni, może nawet wystarczyłoby im środków finansowych, ale za to brakuje im odwagi, żeby podążać za swoimi marzeniami. Obawiają się, że potem odwrotu już nie będzie, że wpadną w kłopoty, wygrzebywanie się z których zajmie im długie miesiące, a nawet lata.

Co możesz zyskać ubiegając się o dofinansowanie unijne?

            Taka postawa z jednej strony jest zrozumiała. Z drugiej jednak – kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Przecież istnieje całkiem spora grupa osób, którym się udało. Dlaczego więc Ty nie miałbyś do nich dołączyć? Warto tylko dowiedzieć się, jakie są możliwości wsparcia i z nich korzystać. Może mieć ono rozmaite formy. Od czysto materialnego – na przykład dofinansowanie dla firm, aż po doradcze. Istnieją miejsca, gdzie można udać się po radę dotyczącą zarówno kwestii finansowych, jak i prawnych oraz organizacyjnych.

          workday-2_214217  Najlepiej żebyś miał w otoczeniu kogoś doświadczonego, kto posłuży Ci wsparciem. Porozmawia, podpowie, co zrobić w konkretnej trudnej sytuacji, a nawet pocieszy. Warto poszukać takich osób nawet wirtualnie. W końcu dofinansowanie dla firm to nie wszystko, ważne jest również samopoczucie psychiczne, wiara we własne siły oraz odpowiednia wiedza i umiejętności. Często winny niepowodzenia jest tylko jeden z tych czynników.

Jak uzyskać dofinansowanie?

            A w jaki sposób możesz uzyskać dofinansowanie unijne dla firm? Obecnie takich programów wsparcia jest całkiem sporo. Warto podpytać chociażby w Urzędzie Pracy. Ale nie tylko. Na pewno wiele informacji znajdziemy w Internecie, wystarczy użyć najpopularniejszej wyszukiwarki Google. Wpiszmy odpowiednie zapytanie, a już po chwili wszystko stanie się jasne. Sieć to dziś źródło wiedzy na każdy właściwie temat. Nie trzeba nawet wychodzić z domu ani sięgać po telefon, by rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Kolejnym takim źródłem mogą być znajomi, którzy mają podobne doświadczenia. Na pewno chętnie się nimi podzielą i w ten sposób udzielą Ci wsparcia. Jednak warto także skorzystać z usług firm, które specjalizują się w pozyskiwaniu i rozliczaniu takich dotacji. Ich główną zaletą jest to, że mają szeroki zakres wiedzy w tej dziedzinie i jednocześnie potrafią doradzić i pomóc w sprawach formalnych.