Polsat czy TVN?

Teraz możesz mieć wszystkie kanały

To co wyróżnia nowoczesne cyfrowe społeczeństwo to przede wszystkim otwartość na wszystkie nowinki ze świata Internetu i elektroniki. Poprzez propagowanie dobrych rozwiązań zwiększa się komfort życia oraz dostępność do wielu dóbr. Przy tym ludzie mogą jeszcze bardziej wpływać na to co robią, co widzą i czego słuchają. Oznaką, że idziemy w dobra stronę jest większa interaktywność i elastyczność jeśli chodzi o telewizję. Dzisiaj nie wystarczy już zaoferować jakość obrazu na poziomie HD aby skutecznie przyciągnąć widza. Teraz liczy się jeszcze podążanie za trendami albo wyznaczanie nowych.

Wszystko zgodnie z duchem: oglądam co chce i kiedy chce. Jeśli włączymy teraz telewizor to nawet mając 100 kanałów nie mamy pewności że znajdzie się w śród nich coś takiego co przykuje nasz wzrok. Dlatego aby zadowolić coraz bardziej kapryśnego widza musimy sięgać do rozwiązań dających wolność. Jednym z nich jest zaproponowanie widzowi, żeby on sam decydował co właśnie będzie wyświetlane. I pierwszy krok do tego to telewizja online. Nie puszcza ona na okrągło tych samych programów tylko daje znam do ręki możliwość wybierania spośród setek różnych filmów, programów i seriali aby oferta była jak najbardziej dopasowana do potrzeb. Dzięki temu możemy oglądać to na co mamy ochotę a nie to co akurat leci w TV.

tv

Kolejnym krokiem jaki już jest zapowiedziana możliwość analogicznego działania tylko w przypadku telewizji wyświetlanej na telewizorze właśnie. To dopiero plany jednak pierwsze oznaki takiego działania już możemy odczuwać w zaciszu domowym: mamy dostęp do filmów online w jakości HD, które możemy odtwarzać po uiszczeniu niewielkiej kwoty. Coś jak wirtualna wypożyczalnia filmów. Ale to dopiero początek. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś krótszy lub dłuższy czas będziemy mogli dowolnie wpływać na to co wyświetla nasz telewizorów – bez dodatkowych opłat i niespodzianek. Ta nowa generacja telewizji przychodzić będzie stopniowo jednak warto na nią czekać.