Pomysł na prezent ślubny – zestaw z porcelany

Kupno prezentu ślubnego zawsze okazuje się bardzo trudną decyzją. Nie wiemy, na co warto postawić, by prezenty się nie zdublowały. W dodatku musimy uważać na stosunki rodzinne, by nikogo nie urazić, a także by prezent spodobał się parze. Nierzadką decyzją na prezent ślubny okazują się prezenty użytkowe. Zakup wysokiej jakości pościeli, to świetny pomysł na prezent. Nawet zdublowana i tak się przyda. Innym wspaniałym pomysłem na prezent ślubny jest kupno zestawu porcelany. Kiedy młoda para zaczyna urządzać swoje mieszkanie, bardzo często brakuje jej podstawowych elementów wyposażenia domu — pralki, łóżka, naczyń. Najczęściej te ostatnie kupują niskim kosztem, by móc zainwestować więcej w elektronikę. Dlatego mile widzianym prezentem ślubnym jest zastawa. Decydując się na zastawę porcelanową — postawimy zarówno na użyteczność tego produktu, jak i na estetykę.

 

Zestaw z porcelany to gwarancja klasy

Porcelana pojawiała się na stołach wielu zamożnych rodów już o wielu, wielu stuleci. Prezent ślubny składający się z zestawu porcelanowego, jest więc synonimem prestiżu, jaki przekazujemy młodym. Porcelanowe zastawy świetnie prezentują się na stole w każdym wnętrzu. Nieważne czy będzie to zwykłe, kameralne śniadanie, czy też odświętna kolacja — porcelana nada posiłkowi szyku. A jak wiadomo — podnosząc standard drobnych rzeczy w naszym otoczeniu poprawiamy swój nastrój i zwiększamy poczucie własnej wartości.

Masę porcelanową stosuje się współcześnie w wielu naczyniach, ponieważ stanowi wspaniałą barierę cieplną. Mimo swojej kruchości — jest tak wytrzymała jak naczynia żaroodporne. Więc jeśli tylko odpowiednio zadbamy o naszą zastawę — posłuży nam ona wiele lat i gorące posiłki nie będą jej straszne.

 

porcelana zestaw obiadowo kawowy

Małe dzieło sztuki

Współcześnie wzrasta świadomość designerskiej sztuki. Decydując się na sprezentowanie młodej parze zestawu porcelany — ofiarujemy jej dzieło sztuki. Każdy element porcelanowych zestawów to godziny pracy i przemyśleń projektantów. Porcelanowe naczynia przemyślane są w każdym calu. A wieloletnia tradycja rzemiosła osób zajmujących się porcelaną przenika się ze współczesnością stanowiąc komentarz. Pomyślmy więc nie tylko o samej zastawie, jako użytkowym i pięknym przedmiocie, ale też nośniku informacji. Nie od dziś wiadomo, że naczynia wiele mówią o nas i naszej kulturze, stanowią ogromny dział badań. Decydując się na zakup zestawu porcelany jako prezentu ślubnego — dokładamy cegiełkę do tej wieloletniej tradycji.

Zestawy porcelany posiadają różne motywy i nawiązują do wielu stylów związanych z minionymi epokami. Decydując się na prezent w postaci zastawy porcelanowej — inwestujemy w wyjątkowy podarunek, który będzie stanowił pewnego rodzaju dziedzictwo. Jego nie tylko użytkowa czy estetyczna funkcja, ale też historyczna sprawi, że młoda para poczuje się naprawdę wyjątkowo.

 

Inwestycja w przyszłość

Zastawy z porcelany są gwarancją wyczucia smaku i klasy. Stanowią kwintesencję kunsztu i smaku. Nad wzorami współczesnych zestawów dumają najwięksi współcześni projektanci. Warto mieć więc na uwadze, że porcelanowa zastawa, którą przekażemy w prezencie, będzie z czasem nabywała na wartości. Wpłyną na to zarówno szlachetność materiału, jak i przemyślane wzory, których wartość będzie rosnąć wraz z upływem czasu.

Najlepszym wyborem na zakup ślubnego prezentu są rzeczy przydatne. Warto zastanowić się też nad ich funkcją estetyczną i innymi cechami, które nadadzą naszemu prezentowi dodatkowej wagi. Warto wybrać zestaw porcelany — jest ponadczasowy, szykowny i elegancki, a w dodatku odwołuje się też do naszej historii. Najlepszej jakości naczynia z porcelany znajdziecie na stronie e-sklepu fabryk porcelany z Ćmielowa i Chodzieży – www.porcelana.pl.