Popularne marki producentów rowerów

Rower w dzisiejszych czasach stanowi jeden z najbardziej popularnych pojazdów na świecie i to pomimo modernizacji i rozwoju technologii. Rowery miejskie, szosowe, trekkingowe czy górskie, są produkowane przez światowej klasy marki, jak i przez mniej znane firmy. Warto jednak podkreślić, że zazwyczaj wybieramy te lepsze marki, które zapewnią nam odpowiednio wysoką jakość i wytrzymałość rowerów. Dziś, szczególnie zwraca się uwagę na producenta i markę od jakiej pochodzi rower. Dzięki różnorodności, każdy z nas ma szansę zdobyć rower, który będzie nam służył przez wiele lat.
Niektóre marki, które zajmują się produkcją rowerów, są szczególnie popularne i doceniane. Poniżej przedstawiamy 5 czołowych firm, które do dziś cieszą się uznaniem wśród rowerzystów.

Przegląd 5 czołowych brandów

Shimano – nie spotkamy rowerzysty, który nie słyszałby o tej firmie. Jest to marka, która zajmuje się produkcją części do rowerów. Są one niezwykle wytrzymałe, porządne i dobre jakościowo. Elementy marki Shimano posiada ponad połowa rowerów na całym świecie. Firma ta istnieje od prawie 100 lat. Co kilka lub kilkanaście lat, począwszy od roku założenia, wypuszczane są coraz to nowsze i lepsze części do rowerów. Przykładowo, pierwszym elementem były wolnobiegi, następnie przerzutka zewnętrzna i trzybiegowa przerzutka schowana w tylnej piaście.

Schwinn – jest to jedna z najstarszych marek świata, które produkują rowery. Firma powstała w roku 1895, a jej sukces przypisuje się nagłemu wzrostowi popularności jednośladów w Stanach Zjednoczonych.  Firma ta, wykupując mniejsze zakłady, szybko stała się bezkonkurencyjna. W roku 1933, Schwinn wyprodukował rower, który jest dziś znany przede wszystkim kolekcjonerom. Do początku lat 90-tych, firma była pionierem w produkcji markowych rowerów. Jednak pod koniec ubiegłego wieku Schwinn zbankrutował, a firmę przejęły inne marki. Do dzisiaj jednak można kupić popularne rowery Schwinny, nazwane na cześć dawnej firmy.

Romet to kolejna firma, która jest znana praktycznie wszystkim rowerzystom. Ta marka istnieje od Praie 100 lat, ale nazwa Romet istnieje od początku lat 70. Dużym atutem firmy jest tempo produkcji. Pod koniec lat 30-tych, ilość rowerów, przy 400 pracownikach, wynosiła około 300 na dzień. W latach 70-tych natomiast, rocznie produkcja wzrosła do 400 tysięcy rowerów, przy tej samej ilości pracowników. Na początku lat 90-tych, Romet został przejęty przez inne firmy. Nie wycofano jednak z produkcji znanych rowerów.
Najbardziej znanymi rowerami tej marki są Romet Sport, Wigry oraz Jubilat.

Brooks – firma ta jest znana przede wszystkim z produkcji siodełek. Firma Brooks zawdzięcza sobie popularność między innymi dlatego, że pierwsze siodełko istnieje od ponad 200 lat i nadal wygląda tak samo. Jest to więc dowód na niezawodność i oryginalność. Siodełka są skórzane, więc ich cena jest dość wysoka, jednak warto tyle wydać za eleganckie i dobre jakościowo siodełko. Rowery są nadal produkowane ręcznie, a ich popularność nie maleje.

Batavus – firma ta powstała w roku 1904. Jej dynamiczny rozwój miał miejsce tuż po II Wojnie Światowej. Popularność, którą zyskała firma w tamtych latach, wiąże się z zapotrzebowaniem na rowery. Batavus był w tamtych czasach praktycznie jedyną fabryką, w której produkowano rowery dość zmodernizowane jak na tamte lata. Dziś, firma ta zajmuje się produkcją rowerów trekkingowych.


Rowery
Szukasz roweru na nowy sezon? Odwiedź PM Bike i zapoznaj się z najciekawszymi modelami na 2018 roku.