Przegląd najpopularniejszych gadżetów erotycznych

Okazuje się, że sypialnie Polaków skrywają wiele sekretów. Zazwyczaj ukryte są gdzieś na dnie szuflady lub pod łóżkiem. Mowa oczywiście o gadżetach erotycznych, które pozwalają znieść samotne chwile lub skutecznie urozmaicają życie seksualne we dwoje.

Większość kobiet na pewnym etapie życia wspomaga się wibratorem lub też dildo, nie brakuje również zwolenniczek zabaw analnych.

Problem w tym, że w Polsce to wciąż temat tabu, o którym za wiele się nie mówi.

Jeśli sama nie wyobrażasz sobie życia bez takich gadżetów, jednak masz wątpliwości, czy to do końca normalne – mamy dla ciebie dobre wieści. Z przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii badania jednoznacznie wynika, że nie jesteś żadnym wyjątkiem.

Zabawki erotyczne bowiem posiada większość kobiet, a i panowie chętnie odwiedzają sex shopy. Co ciekawe, zazwyczaj jedna zabawka nam nie wystarcza, a w domach gromadzimy odpowiedni zapas zabawek erotycznych.

Ile zabawek erotycznych potrzebujesz?

W przeprowadzonym badaniu na to pytanie odpowiedziało ponad 3,5 tysiąca ankietowanych osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Okazuje się, że statystyczna kobieta posiada przynajmniej 3 gadżety erotyczne. Niemal dokładnie tyle samo osób przyznaje się do aż 11 lub nawet 15 zabawek. Prawie 11 proc. badanych kobiet posiada ich dokładnie 4. Mężczyźni w tej kwestii wcale się od pań nie różnią. Średnia dla wszystkich ankietowanych płci męskiej to także 3 gadżety erotyczne.

Zabawki erotyczne dla panów

Sondaż pokazuje nam nie tylko ile zabawek posiadamy, ale także, po które gadżety sięgamy najczęściej. W przypadku mężczyzn pierwsza trójka to:

  1. Wibrator – ponad 80 procent mężczyzn twierdzi, że to najlepszy gadżet
  2. Pierścień erekcyjny – 24 proc. badanych nie wyobraża sobie bez niego seksu
  3. Zatyczka analna – co dziesiąty facet preferuje tego typu zabawy

Zabawki erotyczne dla kobiet

Ankietowane kobiety również nie miały oporów, by zdradzić, jakie gadżety erotyczne skrywają w swojej sypialni. Kobiece gusta nie różnią się zbytnio od męskich wyborów:

  1. Wibrator – 80 procent kobiet uważa, że jest to najlepsza zabawka erotyczna
  2. Zabawka o fallicznym kształcie – 75 proc. pań docenia zamiennik penisa, jednak wybiera ten bez dodatkowych wibracji
  3. Zatyczka analna – 10 proc. kobiet urozmaica w ten sposób swoje życie erotyczne
Obecnie branża erotyczna rozwija się bardzo szybko i dzięki temu może nieustannie oferować nowości produktowe.

Seks z zabawkami daje więcej przyjemności niż zwykły stosunek

Wspólnym zabawom z wykorzystaniem zabawek erotycznych towarzyszą znacznie większe emocje niż to ma miejsce podczas tradycyjnego stosunku, a jeśli podniecenie jest większe to i wzrasta sama przyjemność. Napięcie towarzyszące w trakcie takiej zabawy krystalizuje się więc w postaci mocniej odczuwanych bodźców i silniejszych orgazmów.

Dodatkowo dzięki takim gadżetom jak wibrator, mężczyzna może dać kobiecie o więcej fizycznej przyjemności niż pozwalają mu na to jego możliwości. Penetracja wibratorem może być znacznie intensywniejsza i dłuższa, rozmiar nieco większy, ponadto daje możliwość dotrzeć do zupełnie nowych, wrażliwych punktów ciała. Kobieta także może dostarczyć partnerowi zupełnie nowych, ciekawych wrażeń, których nie miałby szansy doznać podczas tradycyjnego seksu, jak przykładowo przy pomocy masażera prostaty.

Gadżety przełamują opory

Są rzeczy, na które mamy wielką ochotę, jednak wstyd, wychowanie lub też inne wewnętrzne opory blokują przed ich realizacją. Ciekawym gadżetem przełamującym wstyd i opory w sypialni są na pewno wszelkiego rodzaju gry erotyczne dla par, których gotowe scenariusze narzucają realizację najróżniejszych fantazji. Często zwykły masaż feromonowaną oliwką będzie sporym krokiem do przełamania obustronnego wstydu partnerów i realizacji długo skrywanych pragnień.

Daj się wyręczyć erotycznej zabawce

Kolejnym powodem skłaniającym do korzystania z gadżetów erotycznych jest ich użycie w zastępstwie. Część kobiet ma poważne opory przed sprawieniem facetowi przyjemności oralnej, podczas gdy większość mężczyzn tą formę pieszczot dosłownie uwielbia. Niestety kobiece usta trudno zastąpić, ale niektóre modele masturbatorów mogą dać bardzo podobne doznania. Takiego oralnego gadżetu, a nawet sztucznej pochwy można użyć przykładowo podczas miesiączki, gdy kobieta chciałaby sprawić mężczyźnie przyjemność, a sama zbytnio nie ma na stosunek ochotę.

Kupno zabawek erotycznych w sprawdzonym sklepie – my proponujemy eRozkosz.pl – to gwarancja wysokiej jakości produktów i dostępu do nowości z branży.